Webnoviny - Rôzne

Odborári budú znova protestovať v košických uliciach

Odborári budú pochodovať 29. apríla ulicami Košíc. Ako na tlačovej besede informoval člen predsedníctva OZ KOVO Jozef Balica, odborári budú opäť protestovať proti novele Zákonníka práce.

Jozef BalicaFoto: SITA/Jozef Bodnár (WEBNOVINY) – Pripravili pochod ulicami mesta a protestné zhromaždenie. "V žiadnom prípade nechceme narušiť chod majstrovstiev sveta. Podali sme žiadosť na magistrát a pripravili sme usporiadateľskú službu. Garantujeme, že zo strany odborárov nedôjde k porušeniu zákona,“ povedal Balica.

Zraz pochodu bude pri Jumbo centre a protestný pochod pôjde cez Maratónca smerom k Urbanovej veži a ukončia ho na Mlynskej ulici, kde bude protestné zhromaždenie, na ktorom zverejnia protestné vyhlásenie. Na proteste sa majú zúčastniť nielen členovia OZ KOVO, ale aj členovia ostatných odborových zväzov.

"Novela a zmeny Zákonníka práce znižujú ochranu zamestnancov a znižujú a zhoršujú postavenie zamestnanca voči zamestnávateľom. Najviac nám prekáža kalkulácia so zrušením minimálnych mzdových nárokov podľa druhov profesie a pracovného zaradenia, zmeny v určovaní noriem spotreby práce, zrušenie súbehu odstupného a výpovednej lehoty,“ vymenoval výhrady Balica. Ako dodal, pokiaľ nebude schválená novela Zákonníka práce, tak nie je dohodnuté nič, a preto chcú ďalej vyvíjať nátlak, aby presadili svoje požiadavky.

Balica tiež uviedol, že ide o verejné podujatie a nemôžu ani príslušníkom politických strán brániť v účasti. "Je to čisto odborárska akcia, preto sa dištancujeme od KSS a ich politických prejavov, no ide o verejné zhromaždenie a nemôžeme im brániť v účasti. Nijakému zástupcovi politickej strany však neumožníme verejne vystúpiť na našom zhromaždení,“ uzavrel Balica.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM