Rôzne

Odštartovala príprava na šampionát: Košice privítajú NAJLEPŠÍCH mladých futbalistov z Európy

Aj Košice budú dejiskom európskeho šampionátu vo futbale hráčov do 21 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Odštartovala príprava na šampionát: Košice privítajú NAJLEPŠÍCH mladých futbalistov z Európy
Zdroj: TASR/Roman Hanc

V Košiciach sa uskutočnilo prvé pracovné stretnutie organizátorov blížiacich sa majstrovstiev Európy vo futbale hráčov do 21 rokov, ktoré sa na budúci rok uskutočnia v ôsmich slovenských mestách. Informovala o tom košická radnica na sociálnej sieti.

„Zástupcovia mesta Prešov a mesta Košice spolu so zástupcami ďalších subjektov sa koncom uplynulého týždňa stretli so zástupcami Organizačného výboru pre majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov. Pracovné stretnutie bolo prvým zo série rokovaní, ktoré majú odštartovať intenzívnejšiu prípravu šampionátu v podmienkach hostiteľských miest,“ priblížila radnica.

Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov sa na Slovensku budú konať od 11. do 28. júna 2025 v mestách Bratislava, Trnava, Nitra, Dunajská Streda, Trenčín, Žilina, Prešov, Košice. Na šampionáte si zahrá 16 tímov, celkovo sa v rámci šampionátu odohrá 31 zápasov.

„Ide o najväčšie športové podujatie, ktoré môže Slovensko aktuálne hostiť. Organizátori očakávajú, že Slovensko môže pri vypredanej kapacite štadiónov navštíviť v čase šampionátu viac ako 300-tisíc fanúšikov,“ poznamenala košická radnica.

Slovensko ako hostiteľská krajina má na šampionáte istú účasť.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM