Eva Mikulová Eurovoľby 2019

Odvolil aj bývalý prezident Rudolf Schuster: "Spoločná Európa je naša šanca"

Rudolf Schuster je zodpovedný volič, ktorý na žiadnych voľbách nesmie chýbať. Vyzýva všetkých, aby išli voliť, pretože je to v tejto dobe mimoriadne dôležité.

Ilustračný obrázok k článku Odvolil aj bývalý prezident Rudolf Schuster: "Spoločná Európa je naša šanca"
Zdroj: Eva Mikulová

Aj v Košiciach sú volebné miestnosti otvorené od 7,00 hodiny ráno. Dopoludnia bola volebná účasť slabšia, ako počas prezidentských volieb.

Exprezident Rudolf Schuster však patrí k zodpovedným voličom a ani tieto voľby si nedal ujsť. Do volebnej miestnosti v areáli Univerzity Veterinárneho lekárstva prišiel pešo zo svojho domu v Čermeľskom údolí.

Tentokrát ho nesprevádzali deti, ale jeho ochrankár. Ako prítomným novinárom povedal, len včera (v piatok 24. 5.) sa vrátil z dvojtýždňovej cesty po Taliansku z ktorej opäť pripravuje zaujímavé materiály.

EÚ je to najlepšie

A prečo sú podľa R. Schustera všetky voľby dôležité, čiže aj eurovoľby? "Tak sme sa usilovali, aby sme sa do tohto spoločenstva dostali a získali sme mnohé výhody a teraz to treba udržať. Hrozí, že sa môže EÚ rozpadnúť, tak práve preto je potrebné ísť voliť. Netvrdím, že zo všetkým treba súhlasiť. Ale kto nejde voliť, ťažko sa môže vyjadrovať. Myslím si, že nie je lepšia alternatíva, ako spoločná Európa. Nech povedia tí, ktorí nejdú voliť, čo by chceli. Život nie je ideálny ani teraz, ale keby sme v EÚ neboli, tak by to bolo oveľa horšie. Je správne, že aj kritizujeme, ale EÚ je to najlepšie čo sme si mohli vybrať a musíme sa snažiť ju vylepšiť.“

Zdroj: Eva Mikulová
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie