Oceliari zvládli prvý krok: V úvodnom zápase štvrťfinále porazili Nitru, FOTO

V závere pracovného týždňa bolo na programe aj prvé štvrťfinálové meranie síl medzi HC Košice a HK Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari zvládli prvý krok: V úvodnom zápase štvrťfinále porazili Nitru, FOTO
10
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HC Košice zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad HK Nitra 5:2. V sérii hranej na štyri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0.

Skóre piatkového zápasu otvoril už v 4. minúte útočník Nitry Bajtek a jeho tím sa následne v prvej tretine ubránil tlaku domácich. Tí však v druhej časti gólmi Pollocka, Bartánusa a Southorna otočili skóre. Na priebežných 4:2 znížil v závere druhej časti Green, ktorý pokusom od červenej čiary prekvapil brankára Janusa, skóre uzavrel v 60. minúte Jakub Linet.

Druhý duel série je na programe v sobotu o 17.30 h opäť v košickej Steel aréne.

Prečítajte si tiež

štvrťfinále play off Tipos extraligy – prvý zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Košice – HK Nitra 5:2 (1:0, 4:1, 1:0)

Góly: 26. Pollock (Fejes, Bartánus), 31. Pollock (Fejes, Breton), 34. Bartánus (Breton), 36. Southorn (Jääskeläinen), 60. Linet (Hovorka, Šedivý) – 4. Bajtek (Krivošík, Mezei), 39. Green (Mezei, Buncis). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Synek, Knižka, vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše Baláž (Nit.) 5 min.+DKZ za pichnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 6289 divákov.

stav série: 1:0

Košice: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Havrila

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Solenský – Čederle, Buncis, Leščenko

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.