Rôzne

Aktivita Komunitného centra v Michalovciach: Výťažok z nej pôjde na vianočnú kapustnicu

Výťažok z aktivity Štedré dlane, ktorú organizujú zamestnanci a deti z Komunitného centra v Michalovciach v stredu vo vestibule mestského úradu, poputuje na vianočnú kapustnicu.

Ilustračný obrázok k článku Aktivita Komunitného centra v Michalovciach: Výťažok z nej pôjde na vianočnú kapustnicu
Foto: Veronika Zeiselová / Zdroj: Dnes24.sk

„Rómske deti navštevujúce komunitné centrum na Mlynskej ulici vytvorili počas záujmových aktivít vianočné ozdobné šišky, ktoré budú ponúkať zamestnancom úradu. Budú nesmierne vďačné, ak im prispejete akýmkoľvek dobrovoľným finančným príspevkom, ktorý bude použitý na vianočnú kapustnicu. Tá sa bude ponúkať 13. decembra v lokalite Angi mlyn pre tam žijúcich občanov,“ informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková.

Vlani sa podávala vianočná kapustnica na tomto mieste prvýkrát a akcia mala podľa jej ďalších slov mimoriadny úspech. „Pracovníci komunitného centra vtedy zaznamenali jediný nedostatok – vraj tej veľmi chutnej kapustnice bolo málo. Preto, ak máte záujem, prispejte im a pomôžte navariť vianočnej kapustnice čo najviac. A zároveň tým vyjadríte solidaritu s dobrovoľníckou aktivitou našich kolegov z komunitného centra,“ dodala.

Vo večerných hodinách čaká zároveň na Michalovčanov i návštevníkov mesta aj rozsvietenie stromčeka a Mikuláš na Námestí osloboditeľov so začiatkom o 17.00 h. Vypočuť si budú môcť tiež koledy v podaní folklórneho súboru Jurošík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM