Správy

Anjelská kapustnica prišla až do Michaloviec: Pomôže ostať rodinám spolu

Anjelská kapustnica dorazila až do metropoly Zemplína. Mnohým rodinám to pomohlo!

Ilustračný obrázok k článku Anjelská kapustnica prišla až do Michaloviec: Pomôže ostať rodinám spolu
Zdroj: TASR

Charitatívne podujatie Anjelská kapustnica, ktorou Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar podporuje deti a rodiny v núdzi, presiahne vo svojom 12. ročníku hranice mesta Košice.

Dobrovoľní vodiči ju rozvážali aj po ich okolí, najďalej do Michaloviec.

Pomoc rodinám

Výťažok z akcie poputuje rodinám, ktorým pandémia nového koronavírusu ohrozila bývanie. Za Úsmev ako dar to uviedol Radoslav Dráb.

„Anjelská kapustnica nie je určená chudobným a hladným, ako mnohé naše projekty. Táto kapustnica je určená tým ostatným, ktorí za symbolický príspevok môžu nakumulovať prostriedky na to, aby sme tým chudobným mohli pomáhať,“ ozrejmil zmysel podujatia, ktoré sa v predchádzajúcich ročníkoch stalo súčasťou košických vianočných trhov.

Viac správ

Až do Michaloviec

Pre pretrvávajúce protipandemické opatrenia sa tento rok Anjelská kapustnica nevarila v 1000-litrovom kotle na námestí, ale v interiéroch dvoch zainteresovaných reštaurácií.

Spolu bolo k dispozícii 1000 porcií. Záujemcom, ktorí si ju mohli aj počas soboty na stránke usmev.sk/anjelska-kapustnica objednať, ju rozvážali 15 dobrovoľní vodiči v smere na Dargov a Sečovce až do Michaloviec.

Chcete vedieť viac?

Výťažok pre rodiny

„Samozrejme, ľudia kapustnicu môžu niekomu darovať, blížnemu, núdznemu, môžu ju objednať pre zdravotníkov, to by sme možno chceli poprosiť, zdravotníkom, lekárom, ľuďom, ktorí pracujú tento víkend vo vakcinačných centrách, hasičom,“ doplnil Dráb s tým, že minimálny dobrovoľný príspevok sú dve eurá. Ako pripomenul, keďže vodiči budú peniaze zbierať do uzavretých zbierkových urien, nebudú môcť z príspevku vydávať. Vyzbierané peniaze tiež budú musieť pre protipandemické opatrenia ostať dna dni „v karanténe“, Úsmev ako dar zistí výšku výťažku v pondelok (20. 12.) popoludní.

Vyzbieranú sumu rozdelia podľa Drábových slov rodinám, v ktorých rodičia počas pandémie stratili prácu a nevedia sa rýchlo zamestnať. „Celý výťažok poputuje na udržanie si bývania rodín, ktorým hrozí strata bývania, aby nedošlo k odlúčeniu detí od svojej rodiny, aby rodina zostala spolu,“ vysvetlil.

Ilustračné: foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM