Správy

Bude to peklo: Pre Michalovce vydali druhú najvyššiu výstrahu pred horúčavami!

Budeme sa potiť vo vlastnej šťave! Na okres Michalovce udrú veru poriadne trópy. Meteorológovia vydali výstrahu až druhého najvyššieho stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Bude to peklo: Pre Michalovce vydali druhú najvyššiu výstrahu pred horúčavami!
Zdroj: Dnes24.sk

Tropické horúčavy sa vracajú. V Michalovciach a okolí sa poriadne zapotíme. Odborníci zo Slovenského hydrometeorologické ústavu vydali pre náš okres druhú najvyššiu výstrahu pred vysokými teplotami. Tá platí v utorok od 13:00 do 18:00.

„V okrese Michalovce sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 36 °C,“ informujú meteorológovia a dvíhajú varovný prst. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“upo­zorňuje SHMÚ.

Podľa ďalších slov meteorológov, uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

To ale nie je všetko. Výstraha pred vysokými teplotami je na programe dňa aj na dnes a to v rovnakom časovom intervale. Ide o výstrahu prvého stupňa. Ako informuje SHMÚ, v okrese Michalovce sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C.

Môže vás zaujímať:

FOTOGALÉRIA: Horúčavy zasiahli michalovské námestie v plnej sile

Michalovce čaká horúce kultúrne leto: Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Foto: ilustračné, námestie Michaloviec

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM