Veronika Ondo-Cholewová Správy

Budova pri vstupe do michalovskej nemocnice? Aj k takejto zmene na nej došlo, FOTO

Ak si to v týchto dňoch namierite do michalovskej nemocnice, môžete si to všimnúť aj vy. Aj k takejto zmene totiž došlo na budove pri vstupe do špitálu.

Ilustračný obrázok k článku Budova pri vstupe do michalovskej nemocnice? Aj k takejto zmene na nej došlo, FOTO
3
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Ako je dobre známe, michalovská nemocnica prechádza výraznou obnovou. Práce sa týkajú aj prednej budovy pri vstupe do Nemocnice s poliklinikou Štefana Kukuru. A možno vašu pozornosť upútalo aj to, že zo spomínanej budovy odstránili nápis s názvom nemocnice, ktorý sa tam nachádzal roky. Zisťovali sme, či michalovský špitál mení aj svoj názov.

Demontovali ho počas obnovy

„Pôvodný svetelný nápis bol počas rekonštrukcie vonkajšieho plášťa administratívnej budovy demontovaný. Právny názov nemocnice ostáva zatiaľ nezmenený,“ informoval spravodajský portál Michalovce 24 Tomáš Kráľ, hovorca spoločnosti Svet zdravia. Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce teda podľa slov hovorcu stále funguje pod týmto svojim známym názvom.

Ako nám prezradil jej riaditeľ Vladimír Dvorový, aktuálne sa dokončujú stavebné práce na projekte nemocnice novej generácie, ktoré sú už na deväťdesiat percent hotové. „Inštaluje sa infraštruktúra, siete, sanitárne vybavenie, podlahy, dvere, interiérové prvky, nábytok. Upravujú sa niektoré procesné detaily týkajúce sa centrálnych operačných sál, sterilizácie, kuchyne,“ uviedol Dvorový.

Od roku 1996

Pre zaujímavosť, michalovský špitál nesie názov Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru od roku 1996, kedy došlo k takémuto jeho premenovaniu.

Kukura bol priekopníkom v chirurgii. Neskôr nastúpil aj ako primár na chirurgické oddelenie michalovskej nemocnice, kde pôsobil až do svojej smrti. V michalovskom špitáli zastával aj post riaditeľa. Kukura sa zúčastnil aj niekoľkých študijných pobytov v zahraničí. Bol aj spoluzakladateľom a tiež prvým riaditeľom Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

OBRAZOM. Budova pri vstupe do nemocnice? Do očí vám môže padnúť i takáto zmena
3
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM