Rôzne

Čaká nás ťažký večer? Meteorológovia varujú pred prívalovou povodňou a búrkami!

Okres Michalovce varujú meteorológovia pred povodňami a búrkami. Kedy presne?

Ilustračný obrázok k článku Čaká nás ťažký večer? Meteorológovia varujú pred prívalovou povodňou a búrkami!
Zdroj: Dnes24.sk

Okres Michalovce má do 20:00 hod. výstrahu 1. stupňa pred búrkami. Podľa webu SHMÚ je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Ako však meteorológovia dodávajú, s búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).

Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Vydaná je aj výstraha 1. stupňa – prívalová povodeň. Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín hlavne na malých tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom PA.

Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ dodáva SHMÚ, ktorý aktuálnu výstrahu vydal do 18. hodiny.

ilustračné foto

Len pred pár dňami zasiahli náš okres búrky s krúpami.

Búrky vystrašili aj náš okres a okolie
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM