Rôzne

Čo ponúkne jún v Michalovciach? 10 podujati, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti

Ani sme sa nenazdali a už nový mesiac klope na dvere. V júni sa v Michalovciach bude konať viacero zaujímavých podujatí. My sme z nich vybrali presne desať.

Ilustračný obrázok k článku Čo ponúkne jún v Michalovciach? 10 podujati, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti
Zdroj: Dnes24.sk

Dinopark

31. mája – 1. júna, 8:00 – 18:00

Jedinečný Medzinárodný deň detí sa pripravuje pod záštitou primátora Viliama Zahorčáka. V Mestskej športovej hale vo vestibule 31. mája a 1. júna na vás čaká prehliadka nie iba exotických zvierat, ktoré do Michaloviec prinesie košická zoo. Nebude chýbať ani odborný výklad zamestnancov zoologickej záhrady. Viac TU.

Active Life

2. júna o 19:00, na Rybárskej ulici v Michaloviach

Nenáročná trať je v dĺžke tri kilometre, ktorá začína na Rybárskej ulici, pokračuje popri ramene rieky Laborec, následne po spevnenej ploche okolo areálu psychiatrickej nemocnice a končí na sídlisku.

Deň Južanov

3. júna o 16:00, Areál VI.ZŠ

Kultúrno – športové podujatie obyvateľov sídliska Juh – Deň Južanov, ktoré sa uskutoční o 16.00 hod. Otvorenie na tribúne VI. ZŠ. Čaká vás športové popoludnie, beh s fúrikom, prekážková dráha, hod kriketkou na cieľ, skok do diaľky z miesta (rodič a dieťa), beh rodič a dieťa a streľba na bránu. O 18.00 hod bude kultúrny program – tribúna VI. ZŠ. V programe vystúpia: deti a žiaci IX. MŠ, XIII. MŠ, IV.ZŠ, VI.ZŠ a FS Jurošík.

Ruský balet Sankt Peterburg

5. júna o o 19:30, Mestská športová hala

Užiť si môžete aj Ruský balet Sankt Peterburg. Luskáčika môžete uvidieť 5. júna v Mestskej športovej hale. Vstup je voľný. Rozprávka o dievčatku Maruške a jej kúzelnom vianočnom darčeku – luskáčiku na orechy, ktorý sa v jej fantázií premení na krásneho princa. Balet na motívy rozprávky E. T. A. Hoffmanna.

Beseda so spisovateľkou

9. júna, 16:30, Zemplínska knižnica G. Zvonického

Tina Van der Holland – Kronika sendvičovej ženy- „Je ľahké byť krásny, milý a inteligentný, keď je všetko v poriadku. Charaktery sa lámu, keď prídu starosti.“. Vo voľnom pokračovaní románu SHALOM, napísanom opäť s humorom i nanajvýš vážne, sa znovu stretávame s manželmi Gabikou a Milanom, ich rodinou a priateľmi. Autorka v ňom použila aj vlastné poznatky z ciest po Izraeli a ponúka literárny náhľad do života v jednom z typických izraelských kibucov. /http://slovenski-spisovatelia.blog­.cz/1301/tina-van-der-holland/. Beseda je spojená s autogramiádou a predajom knihy.

Bav sa basketbalom

15. júna od 8:30, v telocvični ZŠ Krymská (7.ZŠ)

Organizátori záujemcov pozývajú s družstvom ich školy na podujatie pod názvom Bav sa basketbalom a neber drogy, ktorú organizuje basketbalový klub 1.BK Michalovce spolu s neziskovou organizáciou Zober loptu, nie drogy. Týmto podujatím chcú nadviazať na úspešné minuloročné podujatie. Akcia plná súťaží, zápasov a ukážky basketbalu je pokračovaním úspešného 1.ročníka.

Valalski človek – pripovedki

20. jún o 10:00, Zemplínska knižnica G. Zvonického

Valalski človek – pripovedki je prezentácia knihy Gabora Kosteľnika členmi Kladzanského ľudového divadla. Vtáka poznáš po perí, človeka po reči. Valalski človek vás dovedie k úprimnému záujmu o našich vojvodinských krajanov.

Dni mesta Michalovce

21.– 26. júna, Michalovce

Mesto Michalovce, Mestské kultúrne stredisko a Zemplínske múzeum v Michalovciach vás pozývajú na Dni mesta Michalovce. Počas podujatia, ktoré potrvá od 21. do 26. júna si obyvatelia aj návštevníci pripomenú výročie prvej písomnej zmienky o meste. Oslavy vyvrcholia slávnosťou Dies pro honore civitatis… Na poctu mesta.

Radošinské naivné divadlo

26. júna o 19:00, MsKS

Vynovená a upravená tragifraška Stanislava Štepku Lás-ka-nie 2. Na rozdiel od prvej verzie Lás-ka-nia pribudnú v Lás-ka-ní 2 aj nové autorské scény, dialógy, hudba a piesne Juraja Haška.

Tanečnice z Lúčnice

26. júna, amfiteáter na Šírave (Lúč)

Do opusteného amfiteátra pri Zemplínskej šírave, ktorý sa nachádza v rekreačnom stredisku Hôrka, sa pred rokom opätovne vrátil život. A v júni tam vystúpia Tanečnice z Lúčnice.

Môže vás zaujímať:

V našom meste uvidíme výjav, aký sme tu ešte nemali: Dinosaury v Michalovciach!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM