Tomáš Šuhajda Šport

Cyklistický fenomén Peter Sagan: Za jeho úspechmi stojí aj tento mladý Michalovčan!

Niektorí možno netušia, že na úspechoch Športovca roka 2013 na Slovensku Petra Sagana má svoj veľký podiel aj mladý Michalovčan Maroš Hlad (35)!

Ilustračný obrázok k článku Cyklistický fenomén Peter Sagan: Za jeho úspechmi stojí aj tento mladý Michalovčan!
Zdroj: TASR

Cyklistovi Petrovi Saganovi, ktorého len nedávno vyhlásili na Slovensku za Športovca roka 2013, sa v tomto období už naplno rozbieha nová sezóna a aktuálne je na pretekoch v Dubaji. Od roku 2012 ho sprevádza a je súčasťou celého tímu Cannondale Maroš Hlad, osobný masér veľkej slovenskej hviezdy.

Životnú ponuku neodmietol

Rodený Michalovčan robil v minulosti maséra napríklad aj miestnym hádzanárkam Iuventy, pôsobil tiež v Tatrách. Práve vtedy ho oslovil mladší brat Petra Sagana Juraj, s ktorým sa poznal už dlhšie, či by nepomasíroval aj jeho brata. No v tom čase ešte jazdil medzi juniormi…

„Keď sme sa lúčili a neskôr podpisoval zmluvy do Pro Tour, podpichol som ho, aby na mňa nezabudol, keď sa dostane vysoko. No a keď ma už ako hviezda oslovil na naozajstnú spoluprácu, žena tomu neverila a ja som životnú ponuku neodmietol,“ vyjadril sa pred časom pre portál pluska.sk Maroš Hlad.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM