VOCH Správy

Darujme si Vianoce alebo očkovanie v Michalovciach a okolí

Ďalšie Vianoce strávime v tieni pandémie a lockdownu. Pozrite si, kedy a kde bude očkovanie v Michalovciach a okolí pod palcom Košického kraja.

Ilustračný obrázok k článku Darujme si Vianoce alebo očkovanie v Michalovciach a okolí
Foto: Veronika Ondo Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Košický samosprávny kraj je od 11. decembra súčasťou celoslovenskej kampane Darujme si Vianoce,

„V posledných týždňoch evidujeme zvýšený záujem o očkovanie. Kým v októbri sme zaočkovali 6 400 ľudí, v novembri to bolo už 30 600. Dobrou správou je, že sa zvýšil aj počet ľudí, ktorí prichádzajú na prvú dávku vakcíny. Konkrétne počas víkendu sme podali vakcínu 1 781 prvoočko­vancom. Všetci si prajeme šťastné a zdravé Vianoce, preto sme sa pridali k tejto iniciatíve ministerstva zdravotníctva a navýšili sme naše očkovanie kapacity. Potrebu vakcinácie vysvetľujú aj známi východniari z oblasti medicíny, kultúry a športu v krátkych videách pod heslom Prosím, dajte sa zaočkovať. Dosiahnutie vyššieho percenta zaočkovaných bude znamenať vyššiu šancu, že v našich nemocniciach skončí menej pacientov v kritickom stave,“ informoval predseda Košického samosprávneho kra­ja.

Ambulancia na kolesách

Počas aktuálneho týždňa bude župa očkovať na približne 70-tich miestach. Očkovacie tímy vyrazia za imobilnými východniarmi, za klientmi zariadení sociálnych služieb, očkovať sa bude aj v krajských veľkokapacitných centrách, očkovacom autobuse, ako aj v improvizovaných očkovacích kójach.

Čo sa týka nášho okresu a susedných miest, ambulancia na kolesách bude k dispozícii aj v Sobranciach, Strážskom. V nedeľu dopoludnia bude otvorené aj očkovacie centrum v Michalovciach, kde sa bude podávať vakcína Pfizer aj Moderna.

Viac správ

Harmonogram očkovania

VKOC Michalovce, Gymnázium Pavla Horova:

  • 19. 12. Pfizer/BioNTech, 1 2 3 – aj bez registrácie (9:00 – 15:00)
  • 19. 12. Moderna – dospelí ľudia zaregistrovaní v čakárni + ľudia bez registrácie 1., 2. a 3. dávka (15:00 – 17:00)

OČKOVACÍ AUTOBUS

  • 19. 12., Michalovce, areál Gymnázia P. Horova (10:00 – 17:00)

ilustračné foto

Zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM