Rôzne

Dedina známa svojou prírodou privíta vzácnu návštevu

Vzácna návšteva sa chystá do okresu Michalovce, konkrétne do obce preslávenej rybníkmi. Toto je tam v pláne.

Ilustračný obrázok k článku Dedina známa svojou prírodou privíta vzácnu návštevu
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Misijné tímy redemptoristov Michala Zamkovského, Ivana Flimela a tím Bratislava – Puškinova v roku 2020 uskutočnia 20 misií, šesť obnov misií a jednu duchovnú obnovu na Slovensku a Morave. Informovala Eva Güttlerová z mediálneho tímu redemptoristov.

Senné

Prvé misie v novom roku sa začnú 11. januára v Radaticiach v okrese Prešov pod vedením Zamkovského. Ľudové misie redemptoristov v roku 2020 ukončí 6. decembra obnova misií v Kanianke v okrese Prievidza, vedená Flimelovým tímom, a misie tímu Zamkovského v Sennom v okrese Michalovce.

Misionári zavítajú aj na Moravu – v októbri budú viesť misie vo Vlčnove v okrese Uherské Hradiště.„Cieľom misií je priviesť farníkov bližšie ku Kristovi a k rozhodnutiu žiť s ním celý život. Ide o určitú konverziu, často spojenú s celoživotnou, generálnou spoveďou. Pre nás misionárov sú dôležité nielen prednášky, ale aj schopnosť počúvať a hovoriť s ľuďmi,“ povedal Zamkovský.

Čo sú to ľudové misie?

Ľudové misie si vyžadujú prípravu zo strany farnosti, modlitbové zázemie a dôslednosť misionárskeho tímu. Misie trvajú zvyčajne osem dní a ich súčasťou sú misijné kázne venované hriechu, obráteniu, spovedi, smrti a poslednému súdu, životu v Kristovi, Cirkvi, eucharistii, utrpeniu, láske a manželstvu, modlitbe, krížu – zjaveniu Boha a milosrdenstvu.

Za ľudové misie redemptoristov sa osobitne modlia rehoľné sestry – redemptoristky. Pre ich uskutočnenie vo farnosti je potrebné pozvanie správcu farnosti s predpokladaným súhlasom diecézneho biskupa. Prvé ľudové misie robili redemptoristi z Čiech na Slovensku v roku 1874 v Hornom Vadičove.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite si aj dávnejšiu obnovu malej kaplnky na Hrádku.

V obrazoch: Obnova malej kaplnky na Hrádku
3
Galéria
Zdroj: Róbert Kunč

Na hl. fotke Senné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM