Zuzana Ročeňová Krimi

Divoká naháňačka: Colníci prenasledovali unikajúceho vodiča, všetko ukončila streľba!

Colníci z Michaloviec v spolupráci s políciou v Kráľovskom Chlmci zadržali muža, ktorý podľa nich nelegálne prepravoval 142 000 cigariet. Pri zásahu sa colníci nevyhli streľbe, pričom muž podľa nich zaútočil na colníka a následne sa snažil ujsť na aute.

Ilustračný obrázok k článku Divoká naháňačka: Colníci prenasledovali unikajúceho vodiča, všetko ukončila streľba!
Zdroj: Dnes24.sk

V podvečerných hodinách colníci v spolupráci s políciou kontrolovali dianie v okrese Trebišov, v blízkosti hraníc s Maďarskou republikou. Počas presunu hliadky z obce Veľký Kamenec do obce Strážne spozorovali na ceste podozrivé auto s českými evidenčnými číslami.

Colníci opakovane vyzvali vodiča aby vypol motor a predložil doklady. ,,Ten však motor ani na opakovanú výzvu nevypol, pootvoril dvere a nahol sa ako náznak, že sa snaží predložiť doklady. Vzápätí však rýchlo zaradil prevodový stupeň, a rýchlo z miesta vyrazil, pričom autom narazil do colníka. V snahe zastaviť vozidlo použili colníci varovný výstrel. Keďže vodič na výzvu nereagoval, colníci začali strieľať. Hliadka ho začala prenasledovať,“ uviedla Klára Baloghová, hovorkyňa Colného úradu Michalovce.

Vodič svojou arogantnou jazdou ohrozoval ďalších vodičov. Policajtom a colníkom sa ho podarilo zastaviť v Kráľovskom Chlmci. Aj po zastavení auta sa muž podľa Baloghovej snažil ujsť a nereagoval ani na opakovanú výzvu zastaviť, preto colníci viackrát použili varovné výstrely do vzduchu. To ho nakoniec zastavilo.,,Nás­ledne muža aj auto prehľadali a zistili, že ide o maďarského občana Lászlóa K. (42), ktorý v aute nelegálne prepravoval čínske cigarety. Všetky boli v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, balené v spotrebiteľských baleniach po 20 ks. Cigarety nemali slovenské kontrolné známky,“uviedla Klára Baloghová, hovorkyňa Colného úradu Michalovce.

Prípad už rieši vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s políciou, pre podozrenie z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a útok na verejného činiteľa s návrhom na vzatie do väzby.,, Páchateľovi hrozí za útok na verejného činiteľa trest odňatia slobody od 3 do 8 rokov a za porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru trest odňatia slobody od 1 do 5 rokov,“ doplnila Klára Baloghová, hovorkyňa Colného úradu Michalovce.

Foto : ilustračné

Zdroj : Finančné riaditeľstvo SR, Colný úrad Michalovce

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM