Tomáš Šuhajda Rôzne

Dočasný most v Strážskom už sprístupnili: Prejdite ním prostredníctvom VIDEA

Okrem osobných áut ho môžu využívať aj malé autobusy a vozidlá záchrannej zdravotnej služby, teda vozidlá do 7,5 tony.

Zdroj: Dnes24.sk

V piatok večer bolo sprístupnené mostné provizórium v Strážskom. Má dĺžku 72 metrov a šírku 5,2 metra.

Osobná doprava po ňom prechádza v jednom jazdnom pruhu, pričom premávku reguluje svetelná signalizácia. Most je prístupný aj pre malé autobusy a vozidlá záchrannej zdravotnej služby, teda vozidlá do 7,5 tony.

Ak ste ním doteraz ešte neprešli, urobiť tak môžete prostredníctvom nášho videa alebo si ho pozrite v pripojenej fotogalérii.

Vodiči, na toto pozor

Na sociálnej sieti sa už stihla objaviť výzva zo strany jedného šoféra smerom k ostatným vodičom, pričom s rovnakým problémom sme sa stretli aj my. Niektorí vodiči v smere zo Starého totiž stoja hneď pri semafore a neuvedomujú si tak, že nenechávajú priestor vodičom, ktorí idú v smere od Humenného a chcú odbočiť do časti Krivošťany.

Týka sa to paradoxne najmä áut idúcich na most priamo z Krivošťan, ktorí nečakajú na zelenú na vedľajšej ceste (kolmo), ale vyjdú ešte počas červenej na hlavnú.

Nový most

Ako uviedol košický župan Rastislav Trnka, súčasne s demolačnými prácami a osadzovaním mostného provizória začal zhotoviteľ s prípravou projektovej dokumentácie na komplexnú rekonštrukciu mosta. „Keď bude vypracovaná, požiadame o stavebné povolenie a následne sa pristúpi ku zhotovovaniu novej nosnej konštrukcie mosta,“ uviedol.

Nový most v Strážskom by mal podľa zmluvy stáť do 500 dní od prevzatia staveniska, teda do prvej polovice budúceho roka.

„Cieľom kraja však je, aby jeho výstavba bola ukončená ešte v tomto roku. Demolačné práce, osádzanie mostného provizória a výstavba nového mosta si vyžiada finančné prostriedky vo výške 2 400 000 eur. Práce financuje zo svojho rozpočtu Košický samosprávny kraj,“ doplnila hovorkyňa predsedu župana Anna Terezková.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FBDnes24.

OBRAZOM: V Strážskom sprístupnili dočasné premostenie ponad Laborec
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM