Šport

Držme palce našim ! Už dnes nás čaká hokejový zápas s Fínmi

Slováci budú čeliť reprezentácii Fínska ! Už vo štvrtok 16. mája od 17:30.

Ilustračný obrázok k článku Držme palce našim ! Už dnes nás čaká hokejový zápas s Fínmi
Zdroj: Webnoviny.sk

Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia druhý rok za sebou v Helsinkách pod vedením trénera Vladimíra Vůjtka na štvrťfinálový duel na majstrovstvách sve­ta.

Vlani prekvapujúco vyradili Kanaďanov, teraz budú čeliť reprezentácii Fínska. Slováci opäť nevstupujú do zápasu ako favoriti a môžu len prekvapiť.

„Fíni budú možno hrať pod väčším tlakom, ale aj s veľkou podporou divákov. Hrať v domácom prostredí je vždy veľká výhoda,“ uviedol pre webnoviny tréner Vladimír Vůjtek.

Fíni sa budú spoliehať najmä na prvú formáciu Janne Pesonen, Petri Kontiola a Juhamatti Aaltonen, ktorá dokáže zabrať v rozhodujúcich chvíľach.

„Prvý fínsky útok robí problémy všetkým, nie iba nám. Sú na špici kanadského bodovania, majú priemer dva body na zápas. Sú veľmi kvalitní, v hokeji je však len veľmi ťažké hrať osobnú obranu. Musíme si dať na nich pozor,“ doplnil Vladimír Vůjtek, ktorý v utorok večer v televízii sledoval záverečný súboj helsinskej skupiny medzi Fínskom a Lotyšskom. Po jeho skončení bol známy súper Slovenska.

Už zloženie formácií na stredajšom popoludňajšom tréningu naznačovalo, že v zostave SR na štvrtkový zápas nebudú veľké zmeny. Hráči korčuľovali vo formáciách, v ktorých končili utorňajší duel s USA.

„Nastúpime v rovnakej zostave, v ktorej sme hrali v závere duelu s Američanmi. Na krídle tretieho útoku teda bude hrať Libor Hudáček, Martin Bartek bude v pozícii trinásteho útočníka,“ povedal Vůjtek a z týchto slov bolo zároveň jasné, že do bránky sa opäť postaví Rastislav Staňa.

Sara

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM