Krimi

Dvojica z okresu Michalovce v problémoch: Takéto obvinenia voči nim vzniesla polícia!

Policajný vyšetrovateľ obvinil dvoch mladých ľudí z okresu Michalovce a to aj z obzvlášť závažného zločinu. Čo majú podľa polícia na rováši?

Ilustračný obrázok k článku Dvojica z okresu Michalovce v problémoch: Takéto obvinenia voči nim vzniesla polícia!
Zdroj: Policajný zbor SR

Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová informovala, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach obvinil z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody 27-ročného muža (toho času v ústave na výkon väzby v inej trestnej veci) a 22-ročnú ženu, obaja z okresu Michalovce.

„Podľa zistení polície obvinený muž vo februári minulého naviedol svoju družku (22), aby vošla do bytu svojej babky (70), odcudzila jej peniaze a zamenila ich za falošné. Obvinená po naliehaní súhlasila, z bytu odcudzila obálky s finančnou hotovosťou viac ako 5 300 eur. Potom si zakúpili tlačiareň, na ktorej obvinená žena skopírovala bankovky rôznych nominálnych hodnôt a obvinený muž ich obstrihával. Následne takto skopírované bankovky zamenili za pravé, uložili do obálok a 22-ročná žena ich odniesla späť do babkinho bytu,“ uviedla Mésarová.

„Poškodená 70-ročná dôchodkyňa neskôr predložila časť peňazí na pošte, kde jej pracovníčka oznámila, že bankovky sú falošné,“ povedala ďalej policajná hovorkyňa s tým, že skutočnosť, že ide o falzifikáty, potvrdila aj NBS, kde boli zaistené bankovky zaslané na skúmanie.

„Obvinená žena je stíhaná na slobode. Za tieto skutky hrozí obvineným osobám v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ doplnila Mésarová.

Na foto: zaistené falzifikáty bankoviek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM