han Šport Futbal

Fanúšikovia futbalovej ligy na Slovensku, tešte sa: NIČ už nebráni reštartu súťaže!

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) schválil bez pripomienok Manuál organizácie zápasov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia futbalovej ligy na Slovensku, tešte sa: NIČ už nebráni reštartu súťaže!
Zdroj: TASR

Fortuna liga sa tak po ústupe pandémie koronavírusu môže 13. júna rozbehnúť zápasmi 1. kola nadstavbovej časti v skupine o titul i o udržanie sa. Pre TASR to potvrdil Ivan Kozák, prezident riadiaceho orgánu súťaže Únie ligových klubov (ÚLK).

Skvelá správa

„Dostali sme mailom odpoveď, že manuál je schválený. Keďže sme ho posielali príslušným orgánom pred troma týždňami a situácia s uvoľňovaním opatrením sa medzitým výrazne zmenila, budeme ho ešte prispôsobovať súčasným podmienkam. Podstatné v tejto chvíli je, že liga sa môže začať. V kluboch by už od štvrtka malo prebiehať testovanie hráčov a členov realizačných tímov,“ povedal pre TASR Kozák.

Bude menej divákov

Kameňom úrazu pre niektoré kluby je limit pre divákov na tribúnach. Pred reštartom ligy sa ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava spojili v snahe docieliť, aby orgány vo väčšom rozsahu povolili návštevy futbalových zápasov a do úvahy brali kapacitu jednotlivých štadiónov. Od 10. júna sa na hromadných podujatiach vrátane športových bude môcť zúčastniť maximálne 500 osôb, od 1. júla do konca roka maximálne 1000 osôb. Podľa Kozáka sa ÚLK bude touto témou vážne zaoberať.

„Určite budeme v tejto veci vyvíjať aktivitu, pretože futbalové štadióny sú otvorené priestranstvá a vieme zabezpečiť absolútny bezpečnostný komfort aj pri podstatne vyššom počte divákov ako pri návšteve 500 alebo 1000 ľudí. Verím, že ako sa bude situácia zlepšovať, aj toto číslo sa bude zvyšovať. Máme maximálnu podporu klubov a budeme to riešiť na všetkých úrovniach, na ktorých to bude možné riešiť.“

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM