Rôzne

Hanka a Martin si povedali áno a potom: Svadobná hostina na netradičnom mieste!

Veľký deň vo svojom živote poňali vskutku netradične. Hanka a Martin sa rozhodli pre svadobnú hostinu na špeciálnom mieste neďaleko Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Hanka a Martin si povedali áno a potom: Svadobná hostina na netradičnom mieste!
12
Galéria
Zdroj: Archív H a M

Aj keď obaja už dlho žijú v Prahe, Hanka pochádza zo Strážskeho a Martin z Humenného a svoju svadbu si tak pochopiteľne naplánovali práve vo svojich rodných končinách. A to doslova na pol ceste. Oslava ich veľkého dňa sa totiž uskutočnila na Brekovskom hrade!

43 dospelých a 8 detí. Toľkoto hostí prišlo s nimi osláviť tento ich veľký deň na jednu z veľkých dominánt nášho okolia. Ako reagovali? A ako to celé vlastne vzniklo? Dozviete sa v našom rozhovore s nevestou Hankou.

Ako vznikla myšlienka tohto netradičného miesta svadobnej hostiny?

Nikdy som si nevedela predstaviť klasickú svadbu v sále. Nemám rada, keď sú ľudia zviazaní predstavami ako by čokoľvek malo vyzerať, lebo to tak ostatní zvyknú robiť. A okrem toho mám rada romantiku škótskych hradov, tak som to Martinovi navrhla a on nebol proti :). Dokonca ho to nadchlo…

Prípravy zrejme neboli najjednoduchšie… Ako ste zabezpečili catering?

Najnáročnejšie bolo vôbec nájsť catering, ktorý by do toho s nami chcel ísť. Buď na naše dotazy vôbec nereagovali alebo to odmietli. Keď sme však oslovili jedného pána zo Sečoviec, ukázalo sa, že je to človek rovnako odhodlaný a dobrodružný. Zadanie na výzdobu bolo v duchu minimalizmu, nemáme s Martinom radi neekologické mrhanie materiálmi. Veľká vďaka patrí správcovi Brekovského hradu – p. Macinskému, ktorý náš nápad nezavrhol a výrazne pomohol aj pri samotnej realizácii v svadobný deň.

Aké boli prvé reakcie pozvaných hostí, keď sa dozvedeli, kde sa svadba uskutoční?

Reakcie boli zaujímavé. Napríklad mamky to prijali s istými obavami a niektoré tradičnejšie ladené povahy sa tiež dosť divili. Nevedeli si to predstaviť, no chceli to vidieť :). A potom tu bola menšia skupinka ľudí, ktorí nás v tom ihneď podporovali a tvrdili, že sa to k nám presne takto hodí. Stretli sme sa aj s istými obavami, ako sa dopravia na hrad, ale zvedavosť nakoniec zvíťazila.

Od svadby už ubehlo zopár dní. Ako sa na svoj výber miesta pozeráte s odstupom kratšieho času?

Celá svadba sa nám veľmi páčila, bol to krásny rodinný výlet, výborná hostina a v neskorších hodinách aj párty v hradnej pivnici s priateľmi až do skorého rána. A to všetko s krásnymi výhľadmi a romantickým pozadím Brekovskej zrúcaniny. Adrenalínové prípravy ráno pred svadbou celý dojem len umocnili.

Vybrali si špeciálne miesto: Archívne FOTO z netradičnej svadby
12
Galéria
Zdroj: brekov.eu
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM