Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Jesenný beh Michalovčanov: Kto si trúfne, získa pamätnú medailu

Tradičné bežecké podujatie, ktoré sa v Michalovciach uskutočňuje na jeseň, láka ľudí zo širokého okolia. Priťahujú pekné scenérie aj tombola.

Ilustračný obrázok k článku Jesenný beh Michalovčanov: Kto si trúfne, získa pamätnú medailu
Zdroj: TASR

Pre jedného bežca je jeseň koncom sezóny, pre druhého je jej vrcholom. Veľká časť bežcov neodolá Jesennému behu Michalovčanov a vybehne 13. októbra 2019 na trať.

Medaily aj tombola

Tento čoraz populárnejší beh organizuje mesto Michalovce a AC Michalovce. Usporiadatelia preteku si zvolili za štart a cieľ pretekov areál Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach. Trasa povedie ulicami pod Hrádkom.

Zatiaľ je prihlásených takmer 50 bežcov. Prví traja v kategórii budú ocenení trofejami (poháre). Každý pretekár dostane po dobehnutí účastnícku medailu, všetci štartujúci budú zaradení do tomboly.

Program

Tradičný sezónny rodinný beh pre priaznivcov zdravého pohybu sa uskutočňuje v Michalovciach dvakrát ročne. Novinkou bude súťaž chlapcov a dievčat do 9 rokov, ktorí absolvujú takmer kilometrový beh vedúci ulicami v blízkosti spomínanej školy.

Čaká vás o 8:30 hod. prezentácia a o 10:00 hod. štart behu na 900 m, o 10:15 hod. štart behu na 3,5 km. Nasledovať bude vyhlásenie víťazov o 10:50 hod. a krátko na to o 11:00 hod. tombola.

Na Jesenný beh Michalovčanov sa môže prihlásiť neobmedzený počet pretekárov bez rozdielu veku. Online registrácia prebieha do 12. októbra do 19.00 hod. tu: http://jesennybeh.preteky.com/…stracia.html

Chystáte sa na tento beh? Vyjadrite svoj názor nižšie v ankete.

Chystáte sa na Jesenný beh Michalovčanov?

Nie

Ak sa nerozhodnete pre beh, môžete skúsiť vytvoriť niečo z jesenných plodov. Inšpirujte sa v našej fotogalérii nižšie.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM