Ondrej Petričko Rôzne

Kam sa chystajú počas leta? Známe tváre mesta prezradili svoje dovolenkové plány

Čas dovoleniek sa naplno rozbehol a za oddychom vyrážajú aj známe tváre z Michaloviec. Čo myslíte, zájde si riaditeľ múzea na dovolenke do múzea alebo ho oblúkom obchádza? Športuje hokejista aj na dovolenke? Toto nám o svojich dovolenkách prezradili...

Ilustračný obrázok k článku Kam sa chystajú počas leta? Známe tváre mesta prezradili svoje dovolenkové plány
Zdroj: Webnoviny.sk

Riaditeľ múzea si návštevu múzea neodpustí

Riaditeľ Zemplínskeho múzea v Michalovciach na dovolenkách rád kombinuje oddych s aktivitami. „Veľmi rád spájam oddych s niečim poznávacím, takže nemám tak úplne „leháro“ dovolenku,“ povedal Maroš Demko. Tento rok sa chystá s rodinou na týždňovú dovolenku do Červeného Kláštora. „Veľmi často chodíme na výlety po Slovensku, v podstate častejšie ako na dovolenky do zahraničia,“ do­dal.

Ak si myslíte, že o múzeu nechce na dovolenke ani počuť, ste na omyle. „Veľmi často na svojich dovolenkách zachádzam do múzeí len kvôli tomu, aby som mohol porovnávať ako to tam funguje. Ak je niekde na okolí múzeum, určite ho nevynechám,“ priznal sa.

Každý ma svoje dovolenkové sny. Pre Maroša Demka je to Kuba. „Ale na to treba mať trošku viac peňazí,“ povedal s úsmevom. Dodal však, že niektoré cestovateľské sny sa mu už podarilo uskutočniť. „Sny si občas plním a naposledy som sa vybral po stopách Kopernika a križiackych rytierov.“

Teplo a more je naj

Eva Raffayová, riaditeľka Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach preferuje letnú dovolenku pri mori. „Mám rada teplo, teplú vodu, more, ale dovolenku zatiaľ nemám naplánovanú, lebo máme veľmi veľa práce a veľa podujatí cez leto, na ktoré sa tešíme,“ vysvetlila prečo ešte o dovolenke veľmi nerozmýšľala.

Predsa len prezradila, kde plánuje načerpať sily. „Oddychovať budem asi doma v záhrade s vnúčatami.“

Od spevu nechce oddychovať ani na dovolenke

Známa michalovská rodáčka Nika Karch sa tento rok za hranice Slovenska nechystá, keďže ju čaká sčasti aj pracovné leto. „Koncerty, natáčanie nového klipu a príprava na jesennú šnúru. Ale za svoju dovolenku budem považovať pobyt na Vinnom, kde máme chatu. Tam si vždy oddýchnem najlepšie,“ prezradila speváčka.

Na dovolenky chodí rada k moru, ale srdcovkou je pre ňu aj tak Slovensko. „Narodila som sa v lete a považujem sa za letný typ človeka, ktorý k svojmu životu potrebuje slnko, takže pobyt pri mori je pre mňa ideálny. V rámci Európy som bola na viacerých miestach, pár krát som bola aj v Amerike, ešte ako študent. Jednu z najlepších dovoleniek som však prežila na Slovensku. A pre mňa je Slovensko najkrajšie miesto na svete,“ vyznala sa Nika.

Na dovolenke si ľudia chcú oddýchnuť od práce, od činností, ktoré robia denne. Je to aj u Nikin prípad? „Ja spievam úplne všade a ak by som natrafila na karaoke bar kdekoľvek na svete, určite by som si zaspievala aj tam. Spev nepovažujem za niečo, od čoho si potrebujem oddýchnuť, pretože hudba ma baví nonstop.“

Rišo Šechný sa na dovolenke športu vyhýba

Richard Šechný bol v uplynulej hokejovej sezóne najproduktívnejším hráčom Dukly Michalovce. Na takéto výkony je potrebná aj dôsledná a tvrdá príprava. Má napriek tomu Richard chuť športovať aj na dovolenke? „Na dovolenke vôbec nešportujem. Dávam si oddych, lebo počas roka mám toho dosť, či letnú prípravu, alebo potom v auguste na ľade a potom sezóna. Takže na dovolenke len oddychujem. Len ležím pri vode, opaľujem sa,“ povedal. Kúpanie v mori má rád kvôli regenerácii kolien a celého tela.

Ako dodal, najradšej má „slovenské more“ a tam sa chystá aj toto leto s celou rodinou. „Na dovolenku pôjdeme tento rok pravdepodobne do Chorvátska. Je to najbližšie, sadneme do auta sme tam za pár hodín.“

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM