Veronika Ondo-Cholewová Správy Samospráva

Koronavírus: Metropola Zemplína poskytne zdarma rúška, komu?

Nie každý má možnosť zadovážiť si ochranné rúška na tvár. Niektorým ho zabezpečilo naše mesto.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Metropola Zemplína poskytne zdarma rúška, komu?
Zdroj: TASR

Michalovská samospráva informovala, že pre osamelo žijúcich, odkázaných seniorov, starších ako 65 rokov, ktorí nemajú možnosť zadovážiť si ochranné rúška na tvár, zabezpečilo mesto Michalovce jedno ochranné rúško zdarma.

Zdarma na radnici

Rúško si môžu obyvatelia Michalovciach bezplatne vyzdvihnúť. Ako na to? Stačí prísť do mestského úradu.

„Občania si môžu rúška vyzdvihnúť bezplatne v budove „B“ Mestského úradu v Michalovciach, na odbore sociálnych vecí na adrese Námestie slobody č. 1 (budova Okresného úradu na 1. poschodí), každý pracovný deň od 8.00 hod do 11.00 hod. (po predložení občianskeho preukazu),“ vysvetlila radnica.

Pomoc s rúškami

Mesto Michalovce zverejnilo, že ani v Komunitnom centre nezaháľajú ani v tomto, pre nás všetkých, náročnom období. Aj oni sa pridali ku všetkým tým, ktorí na Slovensku vyrábajú rúška.

Ako radnica ďalej uviedla, v spomínanom centre vyrobili už stovky rúšok, ktoré odovzdali. „Žiaľ, je to stále málo, preto budú v prácach pokračovať.“

„Ak máte doma či už látku, nite, šnúrky od topánok, lemovky alebo čokoľvek nazvyš budeme veľmi vďační, ak nám ich prinesiete na Odbor sociálnych vecí Mestského úradu v Michalovciach,“ mesto však zverejňuje aj prosbu, v akých dňoch tak môžete urobiť.

„Chceme vás však poprosiť, aby ste tak urobili počas pracovných dní od 8.00 hod. do 11.00 hod.,“ dodáva na záver radnica.

Zamestnanci komunitného centra potrebujú materiál na rúška
2
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM