Veronika Hunyadiová Správy

Košická župa pozýva na raňajky v centre Michaloviec. Kto sa môže pridať?

Európsky týždeň mobility je o podpore ekologickej dopravy. Košický samosprávny kraj (KSK) si pre ľudí pripravil zaujímavú motiváciu.

Ilustračný obrázok k článku Košická župa pozýva na raňajky v centre Michaloviec. Kto sa môže pridať?
Zdroj: Facebook.com/Košický samosprávny kraj

Košická župa sa v rámci výzvy Európskeho týždňa mobility rozhodla svojich obyvateľov motivovať, aby si zvolili ekologickejší spôsob dopravy. Tých, ktorí pred autom uprednostnia bicykel, kolobežku, korčule či pešiu chôdzu, pozýva na podujatie NABI SA – Raňajky s Košickým samosprávnym krajom (KSK).

Po Košiciach a Spišskej Novej Vsi sa v piatok (18. 9.) raňajkový stánok presunie do Michalovciach na Námestie osloboditeľov. Kávou, čajom, jablkom či sladkou maškrtou si budú môcť nemotoristi dobiť energiu od 7.00 do 12.00 hod.

„Dopravné zápchy či problémy s parkovaním sú témou už takmer vo všetkých, nielen krajských mestách. Do Európskeho týždňa mobility sme sa zapojili, aby sme východniarov motivovali k úvahe, či je auto naozaj najlepšou možnou formou každodennej dopravy. Veľké zmeny sa začínajú malými krokmi, preto ak chceme obmedziť emisie a prejsť na trvalo udržateľný typ dopravy, teraz je ten čas, skúsiť to inak,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Bezplatná karta

Kampaň Európsky týždeň mobility na národnej úrovni koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia. Témou aktuálneho ročníka je Čistejšia doprava pre všetkých! Okrem raňajkových stánkov pripravila košická župa pre svojich obyvateľov aj ďalšie výhody.

Od 16. do 22. septembra budú zmluvní dopravcovia KSK, spoločnosť Eurobus a ARRIVA Michalovce, vydávať nové dopravné karty integrovaného dopravného systému IDS Východ bezplatne. Šesť eur za vydanie karty ušetrí každý, kto si ju v uvedenom termíne zakúpi cez internet, alebo priamo na autobusových staniciach a zákazníckych centrách dopravcov.

Dopravné karty IDS Východ môžu cestujúci využívať u všetkých dopravcov prímestskej autobusovej dopravy v Košickom aj Prešovskom samosprávnom kraji. Karta platí aj v mestskej doprave v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Trebišove, Rožňave a v Michalovciach.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM