Rôzne

Krásna činnosť michalovských vojakov: Dlhodobo pomáhajú žene ich tragicky zosnulého kolegu

Krásna aktivita michalovských vojakov, ktorá neunikla pozornosti. Za ich dlhodobú pomoc sa im dostalo veľmi pekného uznania.

Ilustračný obrázok k článku Krásna činnosť michalovských vojakov: Dlhodobo pomáhajú žene ich tragicky zosnulého kolegu
5
Galéria
Zdroj: TASR

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky na utorkovom slávnostnom galavečere vyhlásilo laureátov jubilejného 20. ročníka ankety Vojenský čin roka. Ocenenie bolo udelené aj v kategórii „pomoc verejnosti“. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

A laureátmi v tejto kategórii sa stali príslušníci Ženijnej roty Michalovce. Ako uviedla hovorkyňa rezortu obrany, tí dlhodobo pomáhajú manželke ich bývalého kolegu, ktorý pred niekoľkými rokmi tragicky zahynul.

Okrem tohto ocenenia boli na slávnostnom galavečere udelené aj ďalšie a to konkrétne v kategóriách „záchrana života“ a „priateľ armády“. Na podujatí bola udelená aj mimoriadna cena.

„Veľmi ma teší, že medzi nami sú vojaci, ktorí aj mimo pracovného času a plnenia služobných povinností pamätajú na to, že sú tu vždy pre občanov Slovenskej republiky,“ vyhlásil minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň vyjadril vďaku všetkým profesionálnym vojačkám a vojakom, ktorí napriek náročnosti ich povolania dokážu v krízových situáciách ukázať občanom ľudskú tvár.

Na galavečere sa okrem ministra Gajdoša zúčastnili aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim.

OBRAZOM z vyhlásenia laureátov ankety Vojenský čin roka
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM