TOS Rôzne

KURIOZITA DŇA: Šírava niekde pripomína apokalypsu, v kultovom hoteli rastie strom

Vodná nádrž Zemplínska šírava je obľúbená letná destinácia na Slovensku, no má aj svoju odvrátenú tvár.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Šírava niekde pripomína apokalypsu, v kultovom hoteli rastie strom
Zdroj: Dnes24.sk

Keď sa vo facebookovej skupine zameranej na Zemplínsku šíravu objavila fotka bývalého kultového hotela Šírava, mnohí zostali zhrození.

„Toto treba vidieť, jedinečný pohľad na životaschopnosť brezy. Hotel Šírava, pýcha Zemplínskej šíravy,“ uviedol v popise autor fotky.

Neskôr pribudli ďalšie fotografie. „Taká malá Pripiať,“ zareagovala v komentári Marcela. A nie je jediná, komu zábery pripomínajú známe mesto duchov, v ktorom zastal čas po havárii v jadrovej elektrárni. „To vyzerá ako Pripiať pri Černobyle,“ ozval sa aj Radovan.

S fotoaparátom v ruke sme sa vybrali na Šíravu tiež a podobných objektov, ktoré doslova pripomínajú post-apokalyptický svet, je viac. Okrem hotela Šírava v oblasti Kamenec je ďalším skvostom, ktorý zapadá prachom, napríklad aj hotel Lodenica, gastro centrum či kapitánsky mostík v oblasti Lúč. Vo všetkých prípadoch ide o objekty, ktoré už roky neplnia svoju funkciu.

Článok pokračuje pod fotogalériou.

Zemplínska šírava a jej odvrátená tvár
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

„Mali zakázať stavať nové. Chceš podnikať na Šírave? Oprav si existujúcu stavbu a zarábaj,“ myslí si Lýdia. "Hlavne, že v zátopovej oblasti vyrastajú betónové chaty a ubúda zelene… Budem radšej ticho,“ zlostí sa Peter.

Napriek všetkému má však Zemplínska šírava stále čo ponúknuť a naplno prebieha príprava na nadchádzajúcu letnú sezónu.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM