Ondrej Petričko Samospráva

Obyvatelia sídliska SNP si vydýchnu: Lávku cez Laborec začnú opravovať

Poškodená lávka cez Laborec sa dočká opravy a opäť funkčná by mohla byť o pár mesiacov. Vydýchnu si hlavne Michalovčania, ktorí musia denne tento úsek obchádzať.

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia sídliska SNP si vydýchnu: Lávku cez Laborec začnú opravovať
Foto: Ondrej Petričko / Zdroj: Dnes24.sk

Lávku cez Laborec uzavreli koncom minulého roka, keď sa na nej prepadla veľká časť železobetónovej konštrukcie a vytvorila sa veľká diera, ktorá mohla spôsobiť pád peších aj cyklistov.

Lávka je hlavným ťahom smerom k zimnému štadiónu, športovej hale a na sídlisko. Športovci, športoví fanúšikovia, no hlavne obyvatelia sídliska SNP teraz musia tento úsek obchádzať, aby sa dostali domov alebo do haly. Pravda, nájdu sa aj takí, ktorí zákaz vstupu na lávku nerešpektujú a oplotenie preliezajú.

S opravou by mali začať už čoskoro

Lávka cez rieku občanom chýba. Potvrdil to aj Marián, ktorý býva na sídlisku SNP. „Pracujem v centre mesta a do práce som to cez lávku nemal ďaleko. Teraz sa mi cesta predĺžila asi o kilometer. Už sa neviem dočkať, kedy to opravia,“ povedal. Tak Marián, ako aj ostatní Michalovčania môžu mať dôvod na radosť. Už čoskoro sa začne s jej opravou.

Lávka cez Laborec pre peších a cyklistov bola jednou z tém aj na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). „Museli sme čakať na vyhodnotenie situácie, potom na návrh riešenia. Všetko toto už máme k dispozícii. Pokiaľ zastupiteľstvo schváli zmenu rozpočtu ako je navrhovaná, budeme môcť pristúpiť k výberu dodávateľa a následne k oprave,“ povedal primátor Viliam Zahorčák pred hlasovaním o zmene rozpočtu, v ktorej bola rekonštrukcia lávky zahrnutá. Poslanci MsZ návrh jednohlasne schválili.

Uzavretá lávka cez Laborec
6
Galéria
Foto: Ondrej Petričko / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM