Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Ľudia budú dvíhať hlavy hore: Aha, čo sa bude odohrávať na nebi nad Šíravou

Nebo nad Šíravou ponúkne pozoruhodné divadlo a rozhodne sa bude na čo pozerať. Tu sú zaujímavé podrobnosti, čo sa to chystá.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia budú dvíhať hlavy hore: Aha, čo sa bude odohrávať na nebi nad Šíravou
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Desiatky paraglajdistov zo Slovenska i zahraničia sa budú vznášať nad slovenským morom a regiónom Zemplína. V rekreačnom stredisku Kaluža sa totiž 26. – 30. júla uskutoční Medzinárodné stretnutie motorových paraglajdistov.

Základňa v Kaluži

Výlety po okolí, či už na padáku, virníku alebo motorovom rogale, sú zaiste úchvatné a nezabudnuteľné. Nad hlavami rekreantov a turistov sa bude lietať najmä ráno ráno a podvečer. Vtedy je vzduch pokojnejší a nie sú také turbulencie.

6. ročník Medzinárodného stretnutia motorových paraglidistov bude mať základňu na futbalovom ihrisku v Kaluži, kde bude vybudované táborisko pre účastníkov projektu.

Aj skupinový oblet Šíravy

V prvý deň, stredu 26. júla, môžete vidieť voľné lietanie účastníkov zrazu, ktoré bude pokračovať aj vo štvrtok s ukážkou leteckej techniky. Nasledujúci deň 28. júla je od 17:00 hod. – 20:30 hod. naplánovaný malý letecký deň. V tomto čase budete môcť nad sebou vidieť skupinový oblet Šíravy.

Sobota 29. júla bude plná statických aj dynamických ukážok lietajúcich zariadení pre verejnosť. Lietajúcich paraglidistov môžete vidieť na Šíravou až do nedele 30. júla. Akcia priaznivcov motorového paraglidingu je zameraná na relax a oddych s rodinnými príslušníkmi. Už tradične sa jej okrem slovenských účastníkov zúčastňujú aj tí zo zahraničia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM