Krimi

Ľudia museli opustiť budovu polikliniky: Na chodbe našli podozrivý prášok, miesto nálezu stráži polícia!

AKTUALIZOVANÉ! V budove mestskej polikliniky na námestí v Michalovciach museli zasahovať hasiči. Na chodbe bol nájdený podozrivý biely prášok, nejde však o antrax!

Ilustračný obrázok k článku Ľudia museli opustiť budovu polikliniky: Na chodbe našli podozrivý prášok, miesto nálezu stráži polícia!
Zdroj: Webnoviny.sk

Podozrivý biely prášok na chodbe polikliniky na Námestí osloboditeľov v Michalovciach si dnes ráno okolo 7.00 hod vyžiadal zásah hasičov. „Príslušníci hasičského zboru v ochranných oblekoch vložili látku do špeciálnej nádoby, následne bola prepravená na laboratórne skúmanie do Košíc,“ informoval operačný dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach.

Pre možné nebezpečenstvo museli ľudia opustiť budovu. „Hasiči zabezpečili miesto udalosti, látka bola odvezená na analýzu, miesta, kde bol prášok, dezinfikovali," doplnil operačný dôstojník.Výsledky analýzy ešte nie sú známe. Miesto nálezu stráži polícia, dokiaľ nebude jasné, o akú látku išlo.

„Vykonanou analýzou sa zistilo, že nejde o antrax. O akú látku ide, bude známe až po vykonanej expertíze na Kriminalistickom a expertíznom ústave PZ v Košiciach," informovala košická krajská policajna hovorkyna Jana Mésarová. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia (trestná sadzba 4 až 10 rokov).

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM