Rôzne

Máme nové centrum športovej medicíny: Pre vrcholových aj rekreačných športovcov

Michalovce majú zastúpenie až v troch významných prvoligových klubových športoch. Aj to prispelo ku vzniku centra športovej medicíny.

Ilustračný obrázok k článku Máme nové centrum športovej medicíny: Pre vrcholových aj rekreačných športovcov
18
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Nové centrum športovej medicíny v Michalovciach má zabezpečiť komplexnú starostlivosť o pacientov so športovými úrazmi. Narastajúci počet voľnočasových športových aktivít, veľké množstvo športových aj prvoligových klubov vyvolalo potrebu a kvalitu starostlivosti o tieto úrazy.

Matej Trusa

Svet zdravia Michalovce predstaví v najbližších dňoch svoje nové centrum športovej medicíny. Hráči futbalového, hokejového a hádzanárskeho klubu sa rovnako zúčastnia predstavenia, aby oficiálne spečatili memorandum o spolupráci.

Prítomný bude aj futbalista Matej Trusa, ktorý sa v septembri počas súťažného zápasu hrôzostrašne zranil. Ako prezradil manažér komunikácie, marketingu a hovorca ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ, svoju úlohu zohralo pri tomto hráčovi aj nové pracovisko v Michalovciach.

Nadregionálnou špičkou

Podľa hovorcu michalovskej nemocnice T. Kráľa, nie je náhoda, že nemocnica vytvorila nové medicínske centrum pre vrcholových, ale aj rekreačných športovcov v tomto období. Ako viete, mesto Michalovce má tento rok zastúpenie až v troch významných prvoligových klubových športoch.

Športové úrazy sú veľmi špecifické a náročné na celkovú organizáciu operačného zákroku a následnej rehabilitácie. Práve v tejto oblasti chce byť michalovská nemocnica nadregionálnou špičkou a pozdvihnúť úroveň športovej medicíny pre všetkých aktívnych obyvateľov.

Pozrite sa donového centra športovej medicíny v Michalovciach vo fotogalérii.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite sa do centra športovej medicíny v Michalovciach
18
Galéria
Zdroj: Svet zdravia
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM