Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Maturantka Slávka Jalčová má pred sebou veľkú budúcnosť: Talentu má na rozdávanie

Michalovčanka Slávka Jalčová má v mladom veku za sebou veľké víťazstvá. Pribudlo jej aj ocenenie od nášho primátora.

Ilustračný obrázok k článku Maturantka Slávka Jalčová má pred sebou veľkú budúcnosť: Talentu má na rozdávanie
Zdroj: Mesto Michalovce

Slávka Jalčová získala na slávnostnom mestskom zastupiteľstve čerstvé ocenenie od michalovského primátora – Cenu primátora Mesta Michalovce. O jej udelení rozhodol primátor mesta (návrhy na udelenie tejto ceny predkladala aj mestská rada Michalovce).

Prvý muž mesta Michalovce ju ocenil za jej získané úspechy počas rokov 2016 – 2019 na súťažiach okresnej, regionálnej, krajskej, celoslovenskej a medzinárodnej úrovne.

Vzťah k umeniu

Slávka Jalčová je študentkou Obchodnej akadémie v Michalovciach. Venuje sa aj písaniu a darí sa jej žať rôzne literárne úspechy. Za tri roky napísala 5 divadelných hier, zopár básní, 40 poviedok a v zásuvke mám ďalších 10 návrhov, ktoré čakajú na napísanie.

Okrem toho rada maľuje, hrá na flaute, klavíri. Hudobnú a výtvarnú výchovu študovala na Základnej umeleckej škole v Michalovciach a v obidvoch odboroch ukončila prvý a druhý stupeň štúdia. Cudzie jej však nie sú ani nové informačné a komunikačné technológie.

Držiteľka ocenení

Zúčastňuje sa aj literárnych súťaží. Slávka Jalčová je už v mladom veku držiteľkou viacerých ocenení. V roku 2015 a 2017 získala titul Čin roka v oblasti kultúry. V roku 2016 jej bola udelená Cena riaditeľky ZUŠ Michalovce v hudobnom odbore a v roku 2018 vo výtvarnom odbore.

V roku 2017 získala ocenenie predsedu Košického samosprávneho kraja za vynikajúce študijné výsledky a perfektnú reprezentáciu školy na školských, okresných a národných súťažiach. Jej zatiaľ najvýznamnejším úspechom je prvé miesto a absolútne víťazstvo v celoslovenskej súťaži Slovo 2018 s prísľubom vydania vlastnej knihy.

Súčasná maturantka by chcela študovať na Ekonomickej univerzite v Bratislave účtovníctvo a audítorstvo. S prózou ani iným umením to síce nesúvisí, ale myslí, že na účtovníctvo talent má.

„O 5 rokov sa vidím na univerzite, ako sa pripravujem na skúšky z účtovníctva, no stále aktívne tvorím a stíham ešte aj pomáhať mojim rodičom. O desať rokov by som chcela mať prácu ako audítorka, nejaké bývanie a ak by bolo toto zázemie pripravené, rada by som si založila rodinu a samozrejme naďalej tvorila. Ak by to bolo možné, tak by som premýšľala o napísaní a ilustrovaní detskej knihy,“ prezradila pre náš spravodajský portál Michalovce 24 Slávka.

Pozrite si aj fotogalériu Slávky.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Talentovaná mladá Michalovčanka Slávka: Poskytla nám zaujímavý rozhovor
7
Galéria
Zdroj: Archív: S. Jalčová

Foto: archív S. Jalčovej

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM