Samospráva

Mesto bude pokračovať v modernizácii verejného osvetlenia: Aké práce sú v pláne?

Michalovce budú pokračovať v modernizácii verejného osvetlenia 5. etapou. Predpokladaný celkový náklad na jej realizáciu predstavuje 306 761 eur s DPH.

Ilustračný obrázok k článku Mesto bude pokračovať v modernizácii verejného osvetlenia: Aké práce sú v pláne?
Zdroj: Dnes24.sk

Schválili ju michalovskí poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve. Finančné prostriedky na realizáciu týchto aktivít predstavuje majetková účasť mesta v bratislavskej akciovej spoločnosti FIN.M.O.S. „Mesto si postupne každý rok spláca túto investíciu formou kúpy akcií v spoločnosti,“ vysvetlila radnica s tým, že Michalovce sa postupne stávajú akcionárom vo firme.

Čítajte tiež: Špeciálny prehľad: Kde všade sa na nás v Michalovciach pozerajú kamery!

V rámci piatej etapy plánuje mesto realizovať výmenu 3300 metrov (m) kábla v spevnených a 5340 m v zelených plochách, odstránenie káblových porúch v sústave verejného osvetlenia, ale aj osvetlenie pri hoteli Družba či doplnenie nových svetelných bodov LED. Na konkrétnom harmonograme prác sa má mesto s firmou dohodnúť už v tomto týždni.

Čítajte tiež: Nájdite si novú prácu s nami: Špeciálny zoznam ako šitý pre Michalovčanov

V minulom roku v rámci štvrtej etapy projektu sa zrealizovali viaceré aktivity v hodnote 367 808 eur s DPH. Patrí medzi ne osvetlenie piatich priechodov pre chodcov, odstránenie 36 káblových porúch v sústave verejného osvetlenia, ale aj výmena 1026 m dlhého kábla v zelených a 411 m v spevnených plochách. Okrem iného bola zrealizovaná kompletná výmena vzdušného vedenia za izolovanú sieť na 26 uliciach v lokalite Pod hrádkom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM