Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Michalovčan Vlado (68) má v chove svojich husokačiek jasno: Netreba žiť na dedine, BIO vajcia aj v meste! VIDEO pobaví

Michalovčan Vlado pozval našu redakciu na živé kačacie hody. Porozprával nám, že chovať sa dá aj v meste nielen na dedine.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčan Vlado (68) má v chove svojich husokačiek jasno: Netreba žiť na dedine, BIO vajcia aj v meste! VIDEO pobaví
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Pečená hus či kačica patria k jeseni rovnako ako burčiak, padajúce lístie i gaštany. My sme sa na tieto zvieratá pozreli ešte pred ich servírovanim na tanier. Do svojho súkromia nás vpustil dôchodca Vladimír, ktorý v Michalovciach chová husi s kačkami. Tvrdí, že nemusíte žiť na dedine, keď chcete chovať zopár zvierat.

Chov v meste

Michalovčan Vlado (68) si už dlhší čas kráti svoj dôchodok chovom husí a kačiek. Volá ich husokačky, aj keď oficiálne to nie je tento druh. „Michalovčania sa sťažujú, že keď bývajú v meste, nemôžu sa starať o zvieratá. Nie je to tak,“ poukázal Vlado, ktorý býva v dome s pozemkom a menšou záhradou. „Na dvore mám jeden pár husí a pár kačiek,“ ukázal nám Michalovčan. Dodal, že na kŕmenie mu postačuje obyčajná tráva. Biele krásavice vraj obľubujú aj uhorky a cukety. Takto prikrmované chutia podľa jeho slov lepšie než tie z obchodov. Hoci mu je to potom ľúto, nechová ich ako domáce zvieratá. „Nie je to pes, takže si ich nemôžem nechať ako domáceho miláčika. Po troch mesiacoch príde ich čas,“ dodal.

Michalovské husokačky

Bielych okrídlencov sme si vybrali pre náš objektív. Najprv sa nás trochu báli, ale potom sa osmelili a ukázali viac. Jedna z nich sa pokúšala vzlietnuť, ďalšia len poodhalila perie pod krídlami. „Sú to veľmi pekné zvieratá,“ povedal pán Vlado. V Michalovciach vraj už od mala chovali aj sliepky. „Ak máte veľké oči a domnievate sa , že vajíčka aj mäso budete mať lacnejšie ako z hypermarketu, tak sa rýchlo prebuďte,“ upozornil nás dôchodca, ktorý ale dodal, že ich zaručene budete mať chutné a v najvyššej bio kvalite. Urobili by sme s nimi aj interview, avšak nerozumeli sme ich gagotu.

Máte doma výnimočné zviera alebo sa chcete pochváliť vaším chovom? Napíšte na michalovce@global24.sk

Čítajte tiež:

Perkelt na juhu, bryndzáky na severe… Hádajte, ktoré jedlo je najtypickejšie pre nás!

Začala sa gaštanová sezóna: Michalovčania prezradili, kde rastú chutné a krásne plody jesene

Jesenné upratovanie v Michalovciach: KOMPLETNÝ HARMONOGRAM rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov

Michalovčania sa môžu sťažovať a nahlásiť, čo ich trápi: Zanechajte odkaz primátorovi

Michalovské husokačky
1
Galéria
Michalovčan chová husi s kačkami: Dá sa to nielen na dedine
11
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM