Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Michalovčania, tu by ste nemali chýbať: Vybrali sme naj podujatia tohto týždňa

Zažente nudu prostredníctvom nich aj vy. Prinášame vám redakčný výber najlákavejších akcií tohto týždňa, ktoré sa chystajú v Michalovciach a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčania, tu by ste nemali chýbať: Vybrali sme naj podujatia tohto týždňa
Zdroj: TASR

Nesmrteľný les

18. októbra 2017 o 18:00 hod., Kino Centrum Michalovce

V Michalovciach sa uskutoční premietanie druhého filmu z tatranskej trilógie pod názvom Nesmrteľný les. Diváci budú môcť vidieť dojímavý príbeh starej medvedice s mláďaťom, ktoré práve prvýkrát opustilo brloh, rodinku medveďov preliezajúcu vetrom pováľané stromy v kalamite, či medvede šplhajúce sa za orieškami do korún stáročných borovíc límb. Nesmrteľný les ale zďaleka nie je len príbehom štvornohých obyvateľov limbového pralesa. Odhaľuje vzájomné vzťahy medzi rôznymi organizmami, ktoré už celé tisícročia zabezpečujú nesmrteľnosť tohto unikátneho ekosystému pod Kriváňom.

Nezabúdame

19. októbra 2017 o 14:00 hod., Zemplínska knižnica G. Zvonického, Michalovce

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporiada michalovská knižnica príjemné posedenie v priestoroch knižnice. To sa uskutoční vo štvrtok 19. októbra o 14. hodine.

Expedícia na pozorovanie meteorov

20. – 22. október 2017, Hvezdáreň Michalovce

Michalovská hvezdáreň organizuje podujatie s názvom Expedícia na pozorovanie meteorov. Akcia sa uskutoční pri hvezdárni pod Hrádkom a bude zameraná na pozorovanie meteorov z roja Orionidy.

Silový trojboj – tlak na lavičke

21. októbra 2017 o 13:00 hod., Mestská športová hala Michalovce

V Mestskej športovej hale bude súbor o pohár Matice slovenskej v tlaku na lavičke. Pôjde o silový trojboj, na ktorý sa môžete prísť pozrieť 21. októbra od 13. hodiny.

Galaprogram k 60. výročiu založenia FS Zemplín

21. október 2017 o 19:00 hod., Chemkostav aréna Michalovce

Vyvrcholením osláv 60. výročia založenia súboru Zemplín bude galaprogram, ktorým sa predstavia členovia FS Zemplín v Chemkostav aréne 21. októbra 2017 a spolu s nimi budete mať v programe možnosť vzhliadnuť aj osobnosti známe z mediálnej, ale aj kultúrnej oblasti, ktoré mali niekedy čosi spoločné s FS Zemplín.

Turistika

21. októbra od 6:00 hod, Slovenský raj z Michaloviec

Michalovský turisti pozývajú všetkých priaznivcov prírody a pohybu na turistiku do Slovenského raja. Pridať sa k ním môžete 21. októbra, zraz je o 6:00 hod. Viac info na www.kst-turista.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM