Šport Hádzaná

Michalovčanky chcú proti Ploješti využiť domáce prostredie: Čaká ich ťažký dvojzápas

Na hádzanárky Iuventy Michalovce čaká počas najbližšieho víkendu dvojzápas. Druhé predkolo Pohára EHF proti rumunskému družstvu CSM Ploješť.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčanky chcú proti Ploješti využiť domáce prostredie: Čaká ich ťažký dvojzápas
Zdroj: TASR

Michalovčanky doteraz cez rumunského súpera v európskej súťaži neprešli, ale domáce prostredie i problémy v tábore súpera radia do pozície favorita práve Iuventu. Hráčky slovenského majstra začiatkom septembra nezvládli kvalifikačný turnaj Ligy majstrov, na ktorom v slovinskej Ľubľane prehrali oba zápasy.

Nemôžu nič podceniť

Posledné štvrté miesto zároveň znamenalo účasť už v 2. predkole Pohára EHF. Štvrtý tím minulej sezóny najvyššej rumunskej súťaže sa momentálne trápi s finančnými problémami a ešte donedávna nebolo isté, či vôbec nastúpi v 2. predkole Pohára EHF. CSM Ploješť napokon v Michalovciach nebude chýbať a bude prvou prekážkou Iuventy na ceste do hlavnej fázy Pohára EHF. „Uvidíme, v akej zostave sem prídu. V uplynulých týždňoch odtiaľ odišlo viacero hráčok aj tréner. Určite nemôžeme nič podceniť a od začiatku musíme byť koncentrovaní,“ uviedol tréner Iuventy František Urban pre Noviny Zemplína.

Generálkou Zlín

Generálkou na víkendový dvojzápas bol duel WHIL proti Zlínu, ktorý zverenky Františka Urbana suverénne zvládli a vyhrali 34:18. Jednoznačnou ambíciou Iuventy v domácom dvojzápase je postup. „Zápasov s CSM Ploješť sa nemôžeme báť a takisto sa nemôžeme zbavovať zodpovednosti. O ich tíme síce máme minimum informácií, ale hráme dvakrát doma a je v našich silách postúpiť do tretieho kola,“ poznamenal tréner Urban. Zápasy michalovskej Iuventy proti CSM Ploješť sú na programe v sobotu a v nedeľu v Chemkostav aréne, v oboch prípadoch od 15.00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM