Rôzne

Michalovce majú novú poštovú pečiatku: Pozrite si, ako vyzerá, fotky vnútri!

Michalovce – Európske mesto športu pripomína aj nová poštová pečiatka. Pozreli sme sa na ňu bližšie aj s našim fotoobjektívom.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce majú novú poštovú pečiatku: Pozrite si, ako vyzerá, fotky vnútri!
2
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Ako je známe, mesto Michalovce sa hrdí titulom Európske mesto športu 2019. A to aj ako prvé okresné mesto na Slovensku. Práve so spomínaným titulom metropoly Zemplína súvisí aj nová pečiatka.

Uznanie aj zviditeľnenie

To, že sa Michalovciam podarilo získať vyššie uvedený titul, znamená pre naše mesto medzinárodné uznanie aj zviditeľnenie sa.

Predstavuje to tiež podieľanie sa na niekoľkých kongresoch a konferenciách, ktoré organizuje ACES v oblasti športu v priebehu roka a získanie možnosti zapojiť sa do rôznych grantov Európskej komisie s ďalšími mestami EÚ. „Je to výnimočná udalosť pre naše mesto, ktorá si zaslúži aj výnimočné činy,“ uviedla radnica,

Nová pečiatka

No a v tejto súvislosti možno ani vašej pozornosti neunikla nová pečiatka na listoch či pohľadniciach, ktoré ste odoslali alebo dostali z michalovskej poš­ty.

„Radi by sme informovali, že od piatku 6. apríla do 5. mája je na pošte Michalovce 1 nasadená a používaná príležitostná poštová digitálna pečiatka – Michalovce – Európske mesto športu,“ uviedla michalovská samospráva.

Táto pečiatka je používaná na listových zásielkach 1.a 2. triedy. Od zamestnancov pošty sme sa dozvedeli, že spomínanú pečiatku dostaneme len pri niektorom poštovom okienku. My sme ju počas našej návštevy dostali pri druhom okienku, kde sa vtedy nachádzal stroj na digitálnu pečiatku.

Na pošte nám však prezradili, že nie všetky pohľadnice sú vhodné na umiestnenie novej pečiatky. Napríklad, pohľadnica by nemala mať rôzne zárezy alebo netradičné okraje. Najlepšia je obyčajná biela obálka. Pečiatku budú aplikovať do 5. mája a nasadená bude opätovne v novembri.

Pozrieť si ju môžete aj v našej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia

Pamätáte sa? Toto bola príležitostná poštová pečiatka týkajúca sa Michaloviec!
2
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM