Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Michalovce majú rekordný betlehem: Výnimočný originál je z papiera, VIDEO+FOTO

Betlehem v životnej veľkosti stojí v predsieni michalovskej radnice. Na jeho tvorbe sa podieľali stovky ľudí.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Obce a mestá regiónu Zemplína zdobia v predvianočnom čase zaujímavé betlehemy, adventné vence a ďalšie ozdoby, ktoré si miestne samosprávy zhotovili svojpomocne. Pri mestskom úrade v Michalovciach majú už niekoľko rokov tradične netradičný betlehem.

Z papiera

Obyvateľom nášho mesta Vianoce približuje betlehem z papiera. Na betlehem, ktorý tvoria papierové sochy Panny Márie, Ježiška v kolíske, Jozefa, sa môžete prísť pozrieť do michalovskej radnice.

Súčasťou diela boli aj stromy zhotovené rovnakou technikou. Žiaci základnej školy Jána Švermu z Michaloviec vytvorili z papiera technikou papierového pedigu obrovský betlehem. Ten stojí v predsieni Mestského úradu v Michalovciach a na jeho tvorbe sa podieľalo stovky detí.

Rekord

Žiaci spolu s rodinnými príslušníkmi urobili asi 47 000 šúľkov (rolky). Sú to točené papieriky na špajli. Potom sa vkladajú do seba, zlepia a vytvoria sa takéto dielka. Z tisíce šúľkov papiera kreovali betlehem. Vytvorili siluetu postáv, ktoré potom obtáčali týmito rolkami. Hotová práca vyzerá ako z prútia.

V roku 2013 rozhodli, že ide o ustanovujúci slovenský rekord. Betlehem má dĺžku 5 metrov, šírku 2,10 metra a najvyššia postava 1,75 metra.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť zábery práve zo spomínaného betlehemu.

Pozrite si rekordný michalovský betlehem na fotkách aj vo videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Vianočný betlehem z papierového pedigu v Michalovciach
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM