Správy

Michalovská škola prekvapila deti: Namiesto triedy relaxačná miestnosť a to nebolo všetko

Žiaci michalovskej školy zažili prekvapenie. Triedu vymenili za super relaxačnú miestnosť a to ešte nebolo všetko. Čo sa to dialo?

Ilustračný obrázok k článku Michalovská škola prekvapila deti: Namiesto triedy relaxačná miestnosť a to nebolo všetko
7
Galéria
Zdroj: ZŠ Pavla Horova Michalovce

Na Základnej škole Pavla Horova v Michaloviach mali bežný deň v škole, ale ten bol predsa len niečím výnimočný. Hodina nebola v triede a dokonca ani s učiteľom.

Žiaci ZŠ P. Horova totiž mali hodinu so známym detským spisovateľom – Tiborom Hujdičom Mrkvičkom. Deti sa priamo cez spisovateľa škola snažila prilákať k čítaniu kníh. O tom, aké je skvelé čítať, ich prišiel presvedčiť sám autor mnohých kníh. Tibor Hujdič Mrkvička je autorom relácie Detská knižnica o kvalitných knihách pre deti a mládež vysielanej donedávna v Slovenskom rozhlase. Zároveň je veľkým propagátorom čítania detí a deťom.

Zdroj: ZŠ Pavla Horova Michalovce

Školáci vymenili nielen učiteľa za spisovateľa, ale aj triedu za super relaxačnú miestnosť. Pán spisovateľ zaujímavou formou dokázal úplne vtiahnuť žiakov do deja príbehu. Pri čítaní kníh vystupoval tak, akoby hral divadlo, menil hlasy a vedel napodobniť viac postáv z rôznych príbehov.

„V našej škole žiaci majú radi knihy, a preto pani učiteľky slovenského jazyka pripravili pre svojich žiakov stretnutie s týmto spisovateľom,“ zverejnila ZŠ P. Horova v Michalovciach. Zámerom školy bolo aj zdôrazniť rok čitateľskej gramotnosti.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Žiaci ZŠ P. Horova zažili zaujímavú hodinu
7
Galéria
Zdroj: ZŠ Pavla Horova Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM