Veronika Ondo-Cholewová Správy

Michalovské školy opäť fungujú: Kedy hrozí, že ich opäť zatvoria?

Návrat k prezenčnému vyučovaniu sa na Zemplíne udial bezproblémovo.

Ilustračný obrázok k článku Michalovské školy opäť fungujú: Kedy hrozí, že ich opäť zatvoria?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Návrat k prezenčnej forme výučby vo vzdelávacích zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti samospráv sa v pondelok v okresných mestách na Zemplíne udial bezproblémovo. Ako vyplýva z informácií, ktoré poskytli mestské úrady (MsÚ) štyroch okresných miest, výchovno-vzdelávací proces sa realizuje vo všetkých školách a triedach.

„Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Snina začali nový rok 2022 prezenčným vyučovaním vo všetkých triedach a ročníkoch,“ informovala Miroslava Špitaliková zo sninského MsÚ s tým, že prezenčné vyučovanie začalo v pondelok aj v mestskej základnej umeleckej škole.

Čo sa týka voľnočasových aktivít a krúžkovej činnosti centra voľného času, mesto sa riadi aktuálne platným usmernením rezortu školstva a nateraz ich nerealizuje. „Čakáme na ďalšie usmernenia,“ doplnila.

Prečítajte si aj:

Školský semafor

Obdobná je situácia v Humennom, Vranove nad Topľou i Michalovciach, pričom všetky samosprávy konštatovali, že výchovno-vzdelávací proces začal v školských zariadeniach bez ohľadu na prípadné práceneschopnosti pedagogických zamestnancov.

Po predĺžených zimných prázdninách sa v pondelok opäť začalo prezenčné vyučovanie v materských, základných aj stredných školách. Rovnako ako v predchádzajúcom období sa školy plošne zatvárať nebudú, naďalej sa riadia školským semaforom.

Zatvorenie školy

Pri pozitivite žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ, o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie rozhoduje regionálny hygienik.

Výnimka z karantény, ktorú majú v zmysle vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR plne očkované a prekonané osoby, sa vzťahuje aj pre žiakov škôl. Po očkovaní alebo prekonaní sa budú môcť aj naďalej prezenčne vzdelávať.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM