Aktualizované Šport Futbal

Michalovskí futbalisti sú bez trénera: Museli odložiť prvý tréning

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce mali absolvovať prvý tréning v príprave na nový ročník Fortuna ligy, no nestalo sa tak. Šestnásť hráčov, ktorí prišli na úvodný zraz, sa ocitlo bez kormidelníka.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí futbalisti sú bez trénera: Museli odložiť prvý tréning
5
Galéria

Vedenie klubu MFK Zemplín do prvého tréningu v pondelok nevyriešilo trénerskú otázku. Podľa člena predstavenstva michalovského klubu Jána Sabola by sa tak malo stať do 24 hodín, v zálohe má však aj náhradné riešenie.

Koniec zmluvy

Doterajšiemu kormidelníkovi michalovského A-mužstva Antonovi Šoltisovi sa po sezóne 2018/2019 skončila zmluva rovnako ako jeho asistentovi Jozefovi Majorošovi a trénerovi brankárov Marekovi Rodákovi. Šoltis sa v priestoroch futbalového štadióna objavil v čase pondelňajšieho zrazu A-mužstva, dôvodom však neboli tréningové povinnosti, ale rokovanie s predstaviteľmi klubu. Tie však neviedli ku konsenzu, rovnako ako v prípade Majoroša a Rodáka. Výsledkom bolo zrušenie pondelňajšieho tréningu, ktorý tak nemal kto viesť.

„Vzhľadom k tomu, že nedošlo k dohode s trénermi na ich zmluvách, tak sme dnešný tréning zrušili. Odteraz sme si dali 24 hodín na to, aby sme sa dohodli. Verím, že v utorok sa už riadne uskutoční tréning A-mužstva. Požiadavky trénerov sú vyššie než v minulosti. My sme očakávali, že ostanú na podobných podmienkach aké mali doteraz, keďže aj tie sú pre klub, akým je MFK Zemplím Michalovce, dosť vysoké,“ uviedol člen klubového predstavenstva Ján Sabol.

16 hráčov

Na prvý tréning bolo pripravených celkovo 16 hráčov, medzi ktorými už nefigurovali brankár Gerard Bieszczad a útočníci Mamadou Tounkara, Sadam Sulley a Martin Regáli. Súčasťou kádra je aj naďalej brankár Matúš Kira, ktorý má platnú zmluvu, ale „bude sa to riešiť v najbližších dňoch, týždňoch, možno mesiacoch. Zatiaľ však ostávam v Michalovciach a tak si chcem nastaviť hlavu. Kluby by ma museli vykúpiť, keďže mám platnú zmluvu. Nemal som zlú sezónu a na mojom mieste by sa asi nikto nebránil posunu v kariére. Ak však ostanem v Michalovciach, dám do toho sto percent,“ poznamenal Kira.

V pozícii lídra tímu by mal byť aj naďalej Igor Žofčák. „Zatiaľ sme dohodnutí na polovicu sezóny. Potom si znovu sadneme a prehodnotíme situáciu. Voľno síce bolo krátke, ale myslím si, že už nám futbal aj chýbal. Chuť stále mám a verím, že mi to ešte vydrží,“ poznamenal Žofčák.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce neodštartovali prípravu podľa plánu
5
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM