Zuzana Ročeňová Rôzne

Michalovskí seniori sa vzdelávajú: Učebné programy sa tešia veľkému záujmu

Michalovce realizujú pre svojich dôchodcov zaujímavý projekt pod názvom „Zvýšenie kvality seniorov v meste Michalovce vzdelávacími aktivitami“. Vzdelávacie kurzy rôznych druhov zdokonaľujú ich zručnosti a tešia sa veľkému záujmu.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí seniori sa vzdelávajú: Učebné programy sa tešia veľkému záujmu
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto získalo na projekt nenávratný finančný príspevok vo výške takmer stotisíc eur. Vzdelávanie našich dôchodcov sa realizuje v priestoroch Zariadenia pre seniorov na Hollého ulici a vo vybraných denných centrách pre seniorov.

Veľký záujem zo strany občanov

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť kvalitu života dôchodcom prostredníctvom ich ďalšieho vzdelávania a rozvíjať kľúčové kompetencie neformálnym vzdelávaním. Môžu sa vzdelávať v siedmich projektoch, v ktorých je vytvorených až 1 900 miest. ,, Záujem je určite veľký, niektoré kurzy sú už plne obsadené do konca roka 2014,“ hovorí Jana Machová, vedúca odboru informatizácie a grantov mesta Michalovce.

V meste Michalovce je podľa ŠÚ SR evidovaných viac ako 11 862 seniorov, preto sa mesto v maximálnej miere snaží vychádzať v ústrety seniorom rôznymi službami a výhodami s cieľom skvalitnenia ich života.

V ponuke je sedem učebných programov

Kurzy prebiehajú počas týždňa v dopoludňajších a popoludňajších hodinách. Vedú ich odborníci, ktorí boli vybratí v procese verejného obstarávania.

V programe je sedem rôznych druhov učebných programov, ktoré sa líšia zameraním, obsahom, formou, ale aj hodnotovou dotáciou. K dispozícií sú učebné programy ako Základy práce s počítačom, s informačno-technologickými technikami; Ekonomické minimum; Právnické minimum; Zdravoveda a základy prvej pomoci; Psychológia životnej cesty; Tvorivé dielne a Pohybové aktivity – pilates. Záujem o tieto kurzy prejavilo zatiaľ sedemsto uchádzačov a ďalší sa ešte stále prihlasujú.

Záujemcovia o niektorí z ponúkaných učebných programov musia vyplniť prihlášku na stránke mesta Michalovce a následne ju odovzdať na podateľni MsÚ alebo ju môžu zaslať aj poštou.

Foto: michalovce.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM