Rôzne

Michalovský futbal má prvú oficiálnu hymnu: Postarala sa o ňu známa kapela, klub neskrýva nadšenie

Jediný zástupca z východného Slovenska v najvyššej futbalovej súťaži MFK Zemplín Michalovce má svoju prvú oficiálnu hymnu. Postaral sa o ňu Kristián Dufinec so skupinou Iconito.

Ilustračný obrázok k článku Michalovský futbal má prvú oficiálnu hymnu: Postarala sa o ňu známa kapela, klub neskrýva nadšenie
Zdroj: TASR

Skupina Iconito je autorom hitov ako „Spolu za jedno lano“ alebo „Chcem zmenu“, s ktorou pred poslednými prezidentskými voľbami rozvírili pokojnú hladinu slovenskej hudobnej scény. Rok na to, s pesničkou „Dva svety“ vyhrali Košický zlatý poklad. Táto súťaž ich nakopla a utvrdila v tom, že aj naďalej budú pokračovať v hudobnej tvorbe.

Prvá oficiálna hymna Zemplínu Michalovce

Kapela Iconito tento mesiac vydala svoj debutový album s názvom „Človek & Klaun“, na ktorej nájdete 12 skladieb. Skupina hrá v zložení Kristián Dufinec – gitara, spev, Martin Bertič – sólová gitara, Michal Choma – basgitara, Ondrej Choma – gitara, Lukáš Farbár – bicie, Róbert Hvostaľ – klávesy.

Chlapci okrem toho, že sú zamilovaní do hudby, majú radi taktiež futbal, a sú fanúšikmi svojho klubu, mesta, v ktorom sa narodili a vyrástli – Michalovciec. Výsledkom ich talentu a futbalového nadšenia je prvá oficiálna hymna Zemplínu Michalovce. „Sme nadšení, ako chlapci zvládli výzvu. Výsledkom je moderná rocková skladba s chytľavým refrénom, z ktorej priam srší energia.“ vedenie MFK

Naživo pred výkopom

V prípade priaznivého počasia ju Kristián Dufinec & Iconito naživo zahrajú a zaspievajú pred výkopom posledného zápasu sezóny proti Žiline priamo na štadióne Zemplínu. Stretnutie sa uskutoční v piatok 20.mája. Výkop je naplánovaný na 20:30 hod. Hymna zaznie pred začiatkom zápasu.

„Chceme, aby sa nová hymna Zemplínu stala neoddeliteľnou súčasťou nástupov na zápasy, tak ako to majú zahraničné kluby a prispeje k lepšej atmosfére na štadióne.“ vedenie MFK.

Michalovce sú v najvyššej súťaži prvýkrát vo svojej histórii a v poslednom kole sa bude rozhodovať či udržia ligu aj budúci rok. K záchrane im stačí neprehrať so Žilinou.„Veríme, že hymna bude tým správnym nabudením, či už hráčov alebo fanúšikov k udržaniu sa a nakopnutie k víťazstvám a nezabudnuteľným zápasom v nasledujúcich rokoch. Ale najprv musíme zvládnuť tento posledný krok.“ dodáva vedenie MFK.

Môže vás zaujímať:

Za pár dní desatťisíce pozretí na YouTube: Michalovská kapela chce dobyť celú krajinu, vytiahli ťažký kaliber!

Chalani z Michaloviec to pustili na plné hrdlo: Lacné hity sa môžu schovať, z tohto vám nabehnú zimomriavky!

Michalovčan spieva o ženách, ktoré prehliadame: Kristián Dufinec so svojou kapelou Iconito chcú zmenu

Futbalovú hymnu MFK Zemplín Michalovce vytvoril Kristián Dufinec s kapelou
2
Galéria
Zdroj: MFK Zemplín Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM