Šport Iné športy

Michalovských hráčov potrestali, Poprad nastúpil v plnej zostave

HK Dukla Ingema Michalovce a HK Poprad viedli ďalší boj. Michalovce vyrovnali. Ale prišlo predĺženie.

Ilustračný obrázok k článku Michalovských hráčov potrestali, Poprad nastúpil v plnej zostave
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Michalovce chceli v tomto meraní síl rozhodnúť. Napriek tomu, že bez Marka Louisa a Mareka Mašonku. Poprad prišiel na Zemplín v plnej sile, aj keď Dukla podala tiež ako Poprad podnet na Marcela Haščáka, Adama Drgoňa a dokonca aj Tomáša Bokroša.

„Žiadali sme vyšší trest vzhľadom na to, že situácia nastala mimo hry a podľa nášho názoru Marcel Haščák úmyselne obojručne sekol Marka Louisa do oblasti krku a tváre,“ zverejnila HK Dukla Ingema na svojej facebook stránke.

Napriek krivde, ktorú michalovská Dukla cítila, musela hrať a bojovať. Christophe Lalancette nezaváhal a dal prvý gól zápasu. V 11. minúte Skokan, pre ktorého dostal Marek Mašlonka zákaz na športovú činnosť vyrovnal na 1:1. Popradčania viedli po následnom góle 2:1. Hostia však čoskoro doplatili na nepresné koncovky.

Prečítajte si, aj keď nie ste fanúšikmi hokeja

Domáci fínsky útočník Antti Erkinjuntti vyrovnal na 2:2. V 52. minúte! Christophe Lalancette takmer neschádzal z ľadu. Najproduktívnejší hráč Michaloviec podržal svoj tím. Zrazu bolo v Michalovciach všetko inak. Najlepšia tretina bola posledná. Lepší v nej boli Michalovčania, ktorí vyrovnali.

Necelé dve minúty predĺženia a padol po odrazenom puku víťazný gól. Popradčania prekonali Tomeka a vyhrali 3:2. V sérii vedie rovnako 3:2.

Naše líšky budú môcť rozhodnúť v ďalšom zápase s kamzíkmi v Poprade v sobotu 24. apríla 2021.

Hlavné foto: archív, utorok 20. apríla 2021

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM