Veronika Ondo-Cholewová Správy

Ministerstvo udelilo ocenenie dedine z nášho okresu: Ide o túto známu obec

Dedina pri Michalovciach sa môže pýšiť ocenením Dedina ako hostiteľ. Všetci túto obec veľmi dobre poznáte.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo udelilo ocenenie dedine z nášho okresu: Ide o túto známu obec
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Zástupcovia obcí úspešných v súťaži Dedina roka 2017 si vo štvrtok (19.10.) v Oravskej Polhore (okres Námestovo) prevzali ocenenia z rúk šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa. Súťaž, ktorú vyhlásil rezort životného prostredia spolu so Slovenskou agentúrou životného prostredia, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska, sa konala už po deviatykrát. Ocenenie si prevzala aj obec Vinné z okresu Michalovce.

Veľká konkurencia

V 9. ročníku sa do súťaže zapojilo 20 obcí, ktoré si zmerali sily v prezentácii výsledkov dosiahnutých pri ich obnove a rozvoji. Cieľom súťaže Dedina roka je prezentácia krás, jedinečnosti a úspechov vidieka, zvyšovanie povedomia občianskej spoločnosti o hodnote krajiny, originality a národnej hrdosti, ale aj zvyšovanie konkurencieschop­nosti a prestíže slovenských obcí. Uspieť sa podarilo aj Vinnému.

„Cieľom súťaže je predovšetkým povzbudiť obyvateľov k aktívnej účasti na rozvoji svojho domova s ohľadom na tradície a ducha dediny,“ vyhlásil minister László Sólymos s tým, že vidiek je nezanedbateľnou časťou Slovenska. Víťazná obec bola Oravská Polhora. Okrem nej si ocenenie prevzalo aj ďalších dvanásť obcí. Medzi nimi boli aj Vinné.

Vinné zabodovali

„Súťaž má už svoju históriu, počas ktorej dokázala, že dediny dokážu aj v neľahkých podmienkach pracovať na rozvoji, budovať infraštruktúru, zlepšovať kvalitu životného prostredia, rozvíjať hospodárstvo a chrániť prírodné a kultúrne dedičstvo. Dvadsiatka súťažiacich obcí aj tento rok preukázala, že slovenské dediny sú konkurencieschopné a majú čo ponúknuť svojim obyvateľom a návštevníkom,“ uviedol generálny riaditeľ Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) Matej Ovčiarka.

V kategórii Dedina ako hostiteľ si ocenenie prevzala obec Vinné (okres Michalovce).

Ocenené obce získavajú, okrem vecných cien od vyhlasovateľov súťaže a spolupracujúcich organizácií, aj finančné prostriedky od generálneho partnera súťaže viazané na realizáciu projektu pre podporu rozvoja a obnovy obce.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM