Ondrej Petričko Krimi

Mladík (18) z pláže na Šírave potiahol kabelku s kľúčmi od auta: Dlho sa nepovozil

Mladý muž zo Suchého podľa polície ukradol z pláže dámsku kabelku, v ktorej boli okrem iného aj kľúče od auta. To následne naštartoval a prešiel asi 300 metrov, kým ho nezastavili policajti. Dal sa na útek, no policajti ho do dvoch hodín vypátrali.

Ilustračný obrázok k článku Mladík (18) z pláže na Šírave potiahol kabelku s kľúčmi od auta: Dlho sa nepovozil
Zdroj: TASR

V sobotu v skorých ranných hodinách z pláže pri vodnej ploche v rekreačnom stredisku Kamenec na Zemplínskej Šírave (okr. Michalovce) podľa policajných informácii páchateľ odcudzil voľne položenú dámsku kabelku, v ktorej sa nachádzali osobné doklady, mobilný telefón, MP4 prehrávač, USB kľúč a kľúč od osobného motorového vozidla zn. Suzuki Swift.

S autom prešiel iba 300 metrov

„Následne na parkovisku pravým kľúčom uvedené vozidlo otvoril, prešiel s vozidlom cca 300 metrov smerom na stredisko Kaluža, pričom ho policajná hliadka zastavila. Pri kontrole z vozidla ušiel na neznáme miesto,“ vysvetlila košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Netrvalo dlho a policajti podozrivého muža vypátrali, ide o 18-ročného mladíka z obce Suché. Mladíka zadržali a po vykonaní procesných úkonov prepustili. Policajti OO PZ Vinné tento prípad dokumentujú ako trestný čin krádeže. „Poškodenej majiteľke spôsobil krádežou vecí škodu 330 eur, zmocnením sa motorového vozidla škodu viac ako 8 800 eur. Pravdepodobne sa nevyhne trestnému stíhaniu aj pre trestný čin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM