Krimi

Mladík zaútočil palicou na policajta: Hrozí mu až doživotie

Mladý muž sa policajtom vyhrážal zabitím, na jedného z nich aj zaútočil. Hrozí mu poriadne vysoký trest.

Ilustračný obrázok k článku Mladík zaútočil palicou na policajta: Hrozí mu až doživotie
Zdroj: TASR/Kristína Mayerová

V pondelok (26. 10.) 20-ročný mladík z okresu Michalovce v meste strážske palicou napadol policajta. Keďže útok na verejného činiteľa spáchal mladík v čase vyhláseného núdzového stavu, hrozí mu prísnejší trest.

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, mladý muž mal v pondelok vo večerných hodinách v blízkosti železničného priecestia kráčať po strede vozovky s palicou v ruke. „Na príslušníka Policajného zboru fyzicky zaútočil po tom, ako ho policajt upozornil, aby opustil stred vozovky, pretože svojím správaním ohrozuje svoj život a zdravie, ako aj okoloidúcich vodičov motorových vozidiel, ktorí sa mu museli vyhýbať,“ priblížila Mésarová.

Palicou aj päsťou

Mladík opakované upozornenia, ako aj výzvu, aby si nasadil tvárové rúško, ignoroval a na policajtov reagoval vulgárnymi nadávkami a vyhrážkami zabitím. Následne mal na policajta zaútočiť najprv palicou, potom i päsťou. „Pokus o úder aj do oblasti tváre mu nevyšiel, pretože policajt sa uhol a mladíka spacifikoval za použitia donucovacích prostriedkov,“ doplnila Mésarová.

Policajti mladíka na mieste zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Keďže sa prokurátor s jeho vzatím do väzby nestotožnil, bol prepustený na slobodu. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach ho po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa.

Mužovi hrozí za útok na policajta v čase núdzového stavu trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov, respektíve na doživotie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM