Ondrej Petričko Rôzne

Toľko motoriek na Šírave ešte nebolo: Pri východoslovenskom mori až 5000 mašín!

Motorkári z celej Európy sa už po 12. krát stretli na Zemplínskej šírave. Tento ročník bol rekordný, pretože prišlo takmer 5 000 motorkárov. Program motozrazu sa účastníkom páčil a zaujali aj novinky.

Ilustračný obrázok k článku Toľko motoriek na Šírave ešte nebolo: Pri východoslovenskom mori až 5000 mašín!
Zdroj: TASR

Tisíce motorkárov zo Slovenska a zahraničia sa zišlo na víkendovom 12. Medzinárodnom motozraze sveta motocyklov na Zemplínskej šírave, ktorý vyvrcholil v nedeľu nadránom. „Tento rok sme mali rekordnú účasť. Nemáme to zrátané presne, ale už sa pomaly blížime k počtu 5000 motorkárov,“ prezradil Michal Tvrdý z organizačného tímu podujatia.

Slová farára motorkárov spojili

Účastníci začali prichádzať na Zemplínsku šíravu v piatok. S nablýskanými strojmi sa následne vydali do Michaloviec, kde sa zapojili do zábavného programu na Námestí slobody. Po spanilej jazde mestom dorazili opätovne na Zemplínsku šíravu, kde večer odštartoval motozraz oficiálnym otvorením, zábavnými súťažami a vystúpením rockových kapiel.

Otvorenie bolo prvýkrát spojené s požehnaním motoriek a ich jazdcov duchovným z neďalekej obce Vinné, ktorý bol podľa Tvrdého sám kedysi motorkárom. „Stretlo sa to s obrovskou pozitívnou odozvou, aj chlapi s kerkami, rôznymi odznakmi a copíkmi prišli vo veľkých skupinách k pódiu a dávali jednoznačne najavo, že ich oslovilo to, čo ten farár hovoril. Mali sme pred tým trochu obavu, ale bolo vidieť, že to všetkých spojilo,“ povedal organizátor.

Motorkári prichádzajú z celej Európy

Víkendový motozraz si užili aj deti z detského domova v Remetských Hámroch, za ktorými prišli chlapi na strojoch v sobotu napoludnie. Súčasťou sobotňajšieho programu na Zemplínskej šírave boli aj ukážky historického šermu, exhibičné vystúpenia silákov – strongmanov, či Miss mokré tričko. „Ľudia hovorili, že Mokré tričko bolo asi najlepšie za celých 12 ročníkov," povedal Tvrdý.

Tradičnými návštevníkmi motozrazu sú okrem Slovákov najmä Poliaci, ale aj motorkári z Česka, Maďarska, Ukrajiny, Holandska, Nemecka a ďalších krajín.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM