Aktualizované Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Na cestách sa posypuje: Pri kolíziách v Michalovciach pomáhajú aj hasiči

Na cestách Košického kraja je 50 posypových áut. Intenzívne sa posypuje a zasahovali aj hasiči.

Ilustračný obrázok k článku Na cestách sa posypuje: Pri kolíziách v Michalovciach pomáhajú aj hasiči
Zdroj: TASR

Ako sme vás informovali, polícia upozorňuje vodičov na poľadovicu v Košickom kraji, kde na mnohých miestach padá mrznúci dážď. Hasiči zasahovali na cestách od štvrtkového rána (9. 1. 2020) pri niekoľkých udalostiach.

Kolízie aj v Michalovciach

Hasiči zasahovali v okresoch Trebišov v katastrálnom území obcí Hriadky, Novosad a Zemplínska Teplica, v okrese Michalovce v Sliepkovciach a Veľkých Kapušanoch, ale aj v Gelnici či Margecanoch.

Traja ľudia utrpeli ľahké zranenia pri ôsmich dopravných nehodách, ku ktorým došlo v Košickom kraji v súvislosti s poľadovicou. Informoval o tom operačný dôstojník Krajského riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Roman Keruľ s tým, že ku kolíziám došlo vo štvrtok od 3.00 h do 10.00 h.

„Hasiči do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) poskytli predlekársku pomoc zraneným osobám, vykonali protipožiarne opatrenia na havarovaných vozidlách a asistovali polícii na mieste nehody,“ dodal Keruľ.

Cestári posypujú

Hlavné dopravné ťahy v Košickom kraji by mali byť v tejto chvíli zjazdné, prejazdné sú aj všetky horské priechody. V súvislosti s poľadovicou na cestách uviedla hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková.

„Kritické úseky hlásené nemáme. Pozor si dávajte na železničných priecestiach, kde sa šmýka,“ upozornila s tým, že cestári počas uplynulej noci zrealizovali viac ako 100 výjazdov a s údržbou pokračujú aj vo štvrtok ráno. Podľa jej slov boli hlavné dopravné ťahy v kraji posypané minimálne dvakrát.

„Intenzívne sa posypuje aj na cestách druhej a tretej triedy,“ dodala.

V teréne 50 posypových áut

Terezková spresnila, že v stredu (8. 1.) večer začalo intenzívne pršať v okresoch Spišská Nová Ves, Gelnica a Rožňava, kde sa počas noci pri teplote vozovky mínus osem stupňov Celzia vytvorila rozsiahla poľadovica. Okolo 4.00 h sa dážď presunul aj do okresov Michalovce, Trebišov a Košice–okolie.

„Správa ciest (SC) KSK posypuje cesty už od večera, aktuálne sa v teréne pohybuje viac ako 50 posypových áut,“ doplnila s tým, že na posilnenie nočnej zmeny SC KSK privolali skôr do služby aj dennú zmenu.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Vianočná atmosféra ostala na michalovskom námestí len už v našich spomienkach a na videu nižšie.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM