Veronika Ondo-Cholewová Rôzne Iné športy

Na internet sa v centre pripojíte bezplatne: Spustenie wifi stálo vyše 10-tisíc eur

Bezplatné pripojenie na internet ponúka mesto Michalovce na niekoľkých miestach. "Wifi pre teba" má viacero wifi mesh hotspotov.

Ilustračný obrázok k článku Na internet sa v centre pripojíte bezplatne: Spustenie wifi stálo vyše 10-tisíc eur
Zdroj: TASR

Bezplatné pripojenie na internet ponúka mesto Michalovce na námestiach slobody a osloboditeľov. Chod siete „Wifi pre teba“ zabezpečuje viacero wifi mesh hotspotov. Ako o tom informovala samospráva na internetovej stránke mesta, za dva mesiace jej prevádzkovania zaznamenali najviac pripojení na autobusovej stanici.

Verejná sieť

Michalovská samospráva vytvorila verejnú wifi sieť v rámci projektu Európskej únie, celkové finančné prostriedky na jej spustenie predstavovali sumu 13 285 eur. „Aby sieť slúžila svojmu účelu a nebola zneužívaná, nastavili sme isté pravidlá. Záujemca sa môže pripojiť raz za osem hodín a je obmedzený veľkosťou sťahovaných dát na jeden GB,“ uviedlo mesto.

Ako doplnilo, v súčasnosti stanovené podmienky sa môžu v budúcnosti, v závislosti od vyhodnocovania štatistických údajov o pripojení užívateľov, prenesených dátach, ako aj o hustote využívaní jednotlivých hotspotov meniť.

Záujem ľudí

Hustotu rozmiestnenia wifi mesh hotspotov sa mesto snaží prispôsobiť záujmu verejnosti.

„Z dôvodu zlepšenia podmienok poskytovania voľného prístupu do siete internet v meste prostredníctvom zariadení, ktoré prevádzkuje mesto, boli aj zvyšné hotspoty pripojené do uvedenej siete ‚Wifi pre teba‘,“ vysvetlila samospráva s tým, že zatiaľ najvyužívanejšou lokalitou je autobusová stanica.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

V obrazoch nižšie nájdete aj inteligentnú lavičku, ktorú v meste už dlhšie máme.

OBRAZOM: Inteligentná lavička na Námestí slobody v Michalovciach
3
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM