Rôzne

Na Laborci vznikla nová turistická atrakcia: Oddychová zóna skrýva niečo ŠPECIÁLNE!

Na rieke Laborec v Strážskom vznikla nová turistická atrakcia.

Ilustračný obrázok k článku Na Laborci vznikla nová turistická atrakcia: Oddychová zóna skrýva niečo ŠPECIÁLNE!
3
Galéria

„V Strážskom v Krivošťanoch vznikla nová oddychová zóna na brehu rieky Laborec, ktorá v sebe skrýva niečo špeciálne. Návštevníci si nielenže môžu vyložiť nohy, zrelaxovať, ale počas plavby si môžu vychutnať ochutnávku skvelých vín,“ opisuje novú atrakciu predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka prostredníctvom sociálnej siete.

Košická župa podporila tento projekt sumou 38 000 eur z programu Terra Incognita. „Pokojné vody Laborca sú na tomto mieste ako stvorené pre spojenie vodnej turistiky a regionálnych gastroproduktov,“ poznamenal Trnka.

V rámci projektu pribudla požičovňa plavidiel, ktorá ponúka štyri malé člny pre rekreačné člnkovanie na takmer dvojkilometrovom úseku rieky od hate k zrúcaninám hradu Brekov.

Projekt Umenie piť víno na vode okrem požičovne zahŕňa aj vyhliadkovú terasu, na ktorej budú ochutnávky regionálnych vín a prednášky o geoturizme.

Časť brehu rieky prešla revitalizáciou, ktorá zahŕňala zemné práce a osadenie oceľových pilót. Na nich bola postavená masívna oceľová konštrukcia opláštená agátovým drevom. Osadené boli aj plávajúce pontóny a nerezová lávka so zábradlím.

Nová turistická atrakcia na rieke Laborec
3
Galéria

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM