Rôzne

Najvýchodnejší benefičný koncert pre Ukrajinu. Na Šírave vystúpi aj David Koller

Východ Slovenska ožije po veľkonočných sviatkoch kultúrou. Košický samosprávny kraj (KSK) spolu s partnermi pripravuje najvýchodnejší benefičný koncert pre Ukrajinu.

Ilustračný obrázok k článku Najvýchodnejší benefičný koncert pre Ukrajinu. Na Šírave vystúpi aj David Koller
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Výťažok z benefičného koncertu poputuje na humanitárnu a potravinovú pomoc ľuďom zasiahnutých vojnou na Ukrajine. Informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Pomoc Ukrajincom

Na Zemplínsku šíravu zavíta aj líder českej kapely Lucie, David Koller, ktorý sa od začiatku vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine angažuje v pomoci obyvateľom.

„Pre mnohých ľudí, ktorí utekajú z Ukrajiny, je práve Košický kraj vstupnou bránou za bezpečnejším životom. Východniari už toľkokrát ukázali, že pomáhať im je blízke. Nepoľavujme preto a aj naďalej podávajme pomocnú ruku našim susedom. Benefičný koncert, ktorý pripravujeme na Zemplíne, bude aktuálne najvýchodnejší a najbližšie k hraniciam s Ukrajinou. Navyše, pomôcť môže každý, celý výťažok poputuje na pomoc konkrétnym rodinám,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Bez nároku na honorár

Okrem Davida Kollera vystúpi na benefičnom koncerte aj kapela Gladiator, Desmod a Robo Šimko, michalovská kapela Flegment, spevák Ľubo Virág, legenda Zemplína Hurikán, folklórny súbor Jurošík či ukrajinské zoskupenie Spasenie. Program sa v amfiteátri na Zemplínskej šírave začne v nedeľu 24. apríla o 13.00 hod. a potrvá do večerných hodín.

Vstup na benefičný koncert je bezplatný, rovnako bez nároku na honorár na ňom vystúpia aj hudobníci a kapely. Dobrovoľným príspevkom môže verejnosť prispieť na transparentný účet Nadácie Košického samosprávneho kraja, jeho číslo je zverejnené na webstránke web.vucke.sk. Celý výťažok poputuje na humanitárnu a potravinovú pomoc obyvateľom z Ukrajiny.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM